#مهسا_امینی

روند ساخت فیلم Sonic the Hedgehog 2 چگونه پیش می‌رود؟

این فیلم سال آینده اکران خواهد شد

روند ساخت Sonic the Hedgehog 2

جف فاولر انیماتور و کارگردان آمریکایی چندی پیش از طریق حساب توییتری خود جزئیات تازه‌ای را از روند ساخت Sonic the Hedgehog 2 منتشر کرد.

سونی در سال ۲۰۱۴ میلادی با سگا به توافق رسید تا اولین اقتباس سینمایی سونیک را بسازد. اگرچه تهیه‌کنندگان و کارگردان مشخص شده بودند، پروژه راه به جایی نبرد و مدیران استودیو محبور شدند امتیاز ساخت را به پارامونت پیکچرز بسپارند. علی‌رغم تغییر استودیو، لیست دست‌اندرکاران از جمله کارگردان هیچ تغییری نداشت. نخستین تریلر این فیلم در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به فضای مجازی راه یافت و بازخوردهای بسیار منفی‌ای را به خاطر طراحی جوجه‌تیغی آبی‌رنگ دریافت کرد. مدیران پارامونت که نمی‌خواستند پروژه با شکست روبرو شود، اکران را عقب انداخته و دستور بازطراحی کاراکتر سونیک را صادر کردند.

Sonic the Hedgehog سرانجام در فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد و برخلاف انتظار، بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد. عوامل مختلفی روی کیفیت تاثیر گذاشته بودند که از مهم‌ترینشان می‌توان به وفاداری به منبع اقتباس، جلوه‌های ویژه، طراحی صحنه‌های اکشن و عملکرد جیم کری (Jim Carrey) در نقش منفی اشاره کرد. محصول پارامونت پیکچرز همچنین در مقابل بودجه‌ی ۹۵ میلیون دلاری خود بیش از ۳۱۹ میلیون دلار فروخت. البته اگه همه‌گیری ویروس کرونا سینماها را به تعطیلی نمی‌کشاند، رقم بیشتری در باکس آفیس به ثبت می‌رسید. در ضمن، ساخت دومین اقتباس سینمایی سونیک در مه ۲۰۲۰ رسما تایید شد.

جف فاولر (Jeff Fowler) انیماتور و فیلمساز آمریکایی اخیرا اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت Sonic the Hedgehog 2 منتشر کرده است. با توجه به توییت او، فیلمبرداری از روز گذشته آغاز شد. فاولر جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشته و نمی‌دانیم روند ضبط صحنه‌ها در کدام شهر یا استودیو صورت می‌گیرد. با این حال، یک تصویر را به توییت ضمیمه کرده بود که در ادامه قرار داده شده است:

طبق اطلاعات رسمی، جف فاولر بازگشته تا کارگردانی Sonic the Hedgehog 2 را برعهده بگیرد. پت کیسی (Pat Casey) و جاش میلر (Josh Miller) هم دوباره وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را به دوش می‌کشند. تاکنون خبری از بازگشت بن شوارتز (Ben Schwartz) برای صداپیشگی سونیک و جیمز مارسدن (James Marsden) برای ایفای نقش تام واچوفسکی منتشر نشده اما می‌توان اطمینان داشت در قسمت دوم حضور دارند. با این حال، تیکا سامپتر (Tika Sumpter) صریحا اعلام کرد در دنباله‌ی Sonic the Hedgehog حضور داشته و مانند قبل، نقش مدی واچوفسکی را جلوی دوربین ایفا می‌کند.

توییت اخیر جف فاولر را می‌توان حکم تاییدی برای گزارش سندیکای کارگردان کانادایی دانست که در پاییز سال گذشته‌ی میلادی منتشر شده بود. سندیکا در آن زمان اعلام کرد دومین اقتباس لایو اکشن سونیک بین ۱۵ مارس الی ۱۰ مه سال ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۹ الی ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۰) جلوی دوربین می‌رود. در ضمن، نویسنده‌ی گزارش مدعی شده بود تیم تولید Emerald Hill را به عنوان نام موقت انتخاب کرده که در واقع اشاره‌ای به نام یکی از مراحل بازی‌های Sonic است.

در انتها، لازم به ذکر است Sonic the Hedgehog 2 از تاریخ ۲ ادریبهشت سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۲ آوریل سال ۲۰۲۲) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا