#مهسا_امینی

تقابل شان بین و داوید دیگز در نخستین تیزر فصل دوم Snowpiercer

قسمت‌های جدید اوایل سال آینده روی آنتن می‌روند

شبکه‌ی TNT دقایقی قبل نخستین تیزر فصل دوم Snowpiercer را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت؛ ویدیویی که تقابل شان بین و داوید دیگز را نشان می‌دهد.

بونگ جون-هو (Bong Joon-ho) یکی از معدود فیلمسازان کره‌ای است که موفق شده نامی برای خود در هالیوود دست و پا کند. او سال‌ها قبل از اینکه Parasite را بسازد، کمیک بوک فرانسوی Le Transperceneige را به فیلمی سینمایی تحت عنوان Snowpiercer تبدیل کرده بود. این اثر تحسین منتقدان را برانگیخت اما به غیر از کره‌ی جنوبی، در دیگر کشورها چندان مورد استقبال قرار نگرفت و نهایتا رقم بالایی را در باکس آفیس به ثبت نرساند. کیفیت بالای جدیدترین ساخته‌ی هو باعث شد برف شکن به محبوبیت بالایی در میان علاقه‌مندان به فیلم و سریال دست یابد. همین موضوع هم استودیوی تمورو (Tomorrow Studios) و شبکه‌ی TNT را به سمت ساخت یک اقتباس سریالی سوق داد.

داستان در سال ۲۰۲۱ میلادی، هفت سال پس از آغاز یخبندان جدید جریان دارد. انسان‌های بازمانده داخل قطاری ساکن هستند. این قطار که توسط یک میلیاردر به نام ویلفورد ساخته شده، به‌طور مداوم در حال حرکت بوده و هر ۱۳۳ روز یک بار به دور زمین می‌چرخد. از آن‌جایی که منابع مورد نیاز برای بقا محدود هستند، بازماندگان طبقه‌بندی شده و بر همین اساس امکانات متفاوتی در اختیارشان قرار می‌گیرد. ساکنان واگن‌های پایانی که از شرایط موجود رضایت ندارند، دست به اعتراض زده و در بخش‌های انتهایی فصل اول، کنترل قطار را به دست می‌گیرند. در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز برای برقراری عدالت اجتماعی مهیا باشد، یک قطار دیگر به برف شکن متصل شده و چالش‌های جدیدی را به وجود می‌آورد.

شبکه‌ی TNT اخیرا نخستین تیزر فصل دوم Snowpiercer را در وب سایت یوتیوب منتشر کرد. این ویدیو دقیقا ۶۰ ثانیه زمان داشته و در ابتدا شان بین (Sean Bean) را می‌بینیم که نقش ویلفورد را ایفا می‌کند. پس از فاش شدن حقایق مختلفی درباره‌ی قطار، گمان می‌شد او مرده باشد اما اکنون می‌دانیم زنده بوده و تمام این مدت را در Big Alice گذرانده است؛ همان قطاری که در بخش‌های پایانی فصل اول به برف شکن متصل شد. ویدیو همچنین ملانی کویل با نقش‌آفرینی جنیفر کانلی (Jennifer Connelly) را در کنار دخترش نشان می‌دهد. نهایتا هم تقابل داوید دیگز (Daveed Diggs) و بین را می‌بینیم. دیگز نقش اصلی را بر عهده دارد. او یک کارآگاه بوده و انقلاب را رهبری ‌کرد.

با توجه به اتفاقاتی که در قسمت‌های پایانی فصل اول رخ داد و آنچه در نخستین تیزر فصل دوم Snowpiercer دیدیم، به نظر می‌رسد آندره لیتون مسیر پر فراز و نشیبی را برای ایجاد یک حکومت دموکراتیک در پیش دارد. ویلفورد با استفاده از Big Alice توانسته کنترل برف شکن را به دست گرفته و دست بالا را دارد. در این بین، بازگشت الکساندار کویل می‌تواند باعث وخامت بیشتر اوضاع شود. او احتمالا قادر خواهد بود نظر مادرش ملانی را تغییر داده و اتحاد میان او و لیتون را از بین ببرد.

در انتها، لازم به ذکر است قسمت‌های جدید سریال Snowpiercer از تاریخ ۶ بهمن (مصادف با ۲۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱) روی آنتن خواهند رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا