#مهسا_امینی

اسنپ‌چت حال کاربرانش را بهتر می‌کند

«اینجا برای شما» ابزار جدید اسنپ‌چت برای بهبود بهداشت روانی کاربرانش است

اسنپ‌چت

اسنپ‌چت به مناسبت روز امنیت اینترنت اعلام کرد ابزار تازه‌ای برای بهداشت روان به برنامه خود اضافه خواهد کرد.

متخصصان بهداشت روان به ما توصیه می‌کنند اگر احساس ناراحتی، اضطراب یا افسردگی می‌کنیم، موبایل خود را کنار بگذاریم مبادا دیدن عکس‌های مربوط به تعطیلات و تفریح و مهمانی دیگران باعث شود حالمان بدتر شود. اما اسنپ‌چت یک راه حل تازه به کاربرانش ارایه کرده است.

طی چند ماه آینده اگر کلمات مرتبط با سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب یا زورگویی را در اسنپ‌چت جست‌وجو کنید به ابزار جدید این برنامه دسترسی پیدا خواهید کرد. ابزاری که «اینجا برای شما» نام دارد. 

اسنپچت

۱۱ فوریه، روز امنیت اینترنتی که به مناسبت پیشگیری از آسیب رسیدن به کاربران اینترنت به این اسم نامگذاری شده است، اسنپ‌چت اعلام کرد قصد دارد بخشی به نام «اینجا برای شما» (Here For You) راه‌اندازی کند. این بخش برای بهبود حال کاربرانی است که از نظر روحی آسیب دیده‌اند یا دچار بحران عاطفی شده‌اند. در این بخش کاربران به محتواهای مربوط به سلامت روان در کلیپ‌های ۱۰ ثانیه‌ای دسترسی دارند. همچنین به متخصصان محلی وصل می‌شوند تا مشاوره دریافت کنند.

اسنپ ​​چت در بین نوجوانانی که بیشتر از هر گروه سنی دیگری در اینترنت مورد خشونت و آزار  قرار می‌گیرند بسیار محبوب است.

دسترسی به ابزار بهداشت روان در شبکه‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بیشتر شرکت‌های اینترنتی سرمایه‌گذاری روی بهداشت روان را آغاز کرده‌اند. برای مثال اینستاگرام که به طور کلی بدترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی برای بهداشت روانی محسوب می‌شود، با ایجاد امکان محدودیت از سوی کاربران به سمت بهتر کردن شرایط برای کاربرانش قدم برداشته است. پینترست نیز تابستان گذشته در اقدامی شبیه به اسنپ‌چت ابزاری ایجاد کرد تا کاربرانش به انجام تمریناتی برای مقابله با استرس، اضطراب و افکار خود‌آزار تشویق شوند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا