قسمت هفتم سریال شی هالک

موشکافی قسمت هفتم سریال شی هالک

حضور افتخاری شخصیت‌های کمیکی جدید

قسمت هفتم سریال شی هالک ضمن متمرکز شدن روی تحول شخصیتی جنیفر والترز، طرفداران دنیای سینمایی مارول را با شخصیت‌های کمیکی زیادی آشنا کرد که در ادامه مطلب به معرفی آنها خواهیم پرداخت. 

بعد از آشنایی با جاش در مراسم عروسی، جنیفر خود را برای آغاز رابطه‌ای جدید آماده کرده بود، غافل از اینکه مرد رویاهاش در اصل رئیس گروه Intelligencia است که با نام هالک کینگ در قسمت پیش معرفی شده بود. از طرف دیگه امیل بلانسکی پیرو عفو مشروطش زندگی جدیدی را آغاز کرده و در یک مزرعه بزرگ به کسانی که قدرت‌های فرا بشری دارند، درس زندگی می‌دهد. متاسفانه قسمت هفتم سریال شی هالک ارزش محتوایی چندانی ندارد و تنها به رشد شخصیتی جنیفر می‌پردازد. البته این قسمت شخصیت‌های جدیدی را به دنیای سینمایی مارول معرفی کرد که به احتمال زیاد نقش مهمی در پروژه‌های آینده ایفا خواهند کرد.

 

دستگاه بازدارنده امیل بلانسکی تا حدودی جهش یافته بودنش را تایید کرد

همانطور که در قسمت‌های قبلی نشان داده شد، بروس به لطف تحقیقات گسترده و انجام آزمایش‌های متعدد در آزمایشگاه گاما، موفق شد تا با استفاده از فناوری بازدارنده قدرت‌های خود را کنترل کند. حال قسمت هفتم تایید کرد که این دستگاه‌های بازدارنده‌ها به طرز چشمگیری توسط دولت ایالات متحده بهبود یافته‌، به طوری که امیل بلانسکی دیگر قادر به تبدیل شدن به آبامینیشن نیست (البته تا زمانی که از این دستگاه استفاده کند). فناوری بازدارنده هالک شاید فواید بسیار زیادی داشته باشد، اما کانسپت اصلی آن در کمیک‌های مارول سابقه چندان خوبی ندارد. در کمیک‌ها، دستگاه‌های بازدارنده‌ به‌جهت محدود کردن قدرت‌ جهش ‌یافته‌ها استفاده می‌شد (درست مثل فیلم Deadpool 2). اگرچه دستگاه بازدارنده هالک به وضوح به‌منظور کنترل قدرت گاما محور بروس طراحی شده بود، قسمت اول ثابت کرد که توانایی جذب تشعشعات گاما و کشته نشدن توسط آن در واقع یک جهش ژنتیکی است که توسط بروس به جنیفر هم منتقل شده است. بنابراین احتمال اینکه بروس، جنیفر و امیل اولین جهش یافته‌های دنیای سینمایی مارول باشند بیش از پیش افزایش یافته است.

 

معرفی شخصیت Man-Bull به دنیای سینمایی مارول

شاید شخصیت Man-Bull در قسمت هفتم تنها یک حضور افتخاری ساده به‌نظر برسد، اما در کمیک‌های مارول، او نتیجه احیای شکست خورده برنامه ابرسرباز دکتر ارسکین است. این برنامه فوق سری اولین بار روی یوهان اشمیت آزمایش شد که عوارض جانبی آن به تولد رد اسکال منجر شد. اما بعد از آزمایش موفقیت آمیز روی استیو راجرز، افراد و سازمان‌های بسیاری سعی کردند فرمول سرم ابرسرباز دکتر ارسکین را بازسازی کنند و تقریبا اکثرشان با شکست مواجه شدند. شخصیت Man-Bull هم نتیجه یکی از همان آزمایش‌ها است.

 

معرفی شخصیت El Aguila به دنیای سینمایی مارول

قسمت هفتم سریال شی هالک علاوه بر Man-Bull، ما را با یک جهش یافته دیگر هم آشنا کرد که El Aguila نام دارد. درست مثل کمیک‌ها، او جهش یافته‌ای قدرتمند است که از یک شمشیر با قدرت انفجار بیوالکتریک استفاده می‌کند. البته با اینکه کوین فایگی (Kevin Feige) در سال ۲۰۱۹ تایید کرده بود که جهش‌ یافته‌های کمتر شناخته شده قبل از مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهند شد، اما هیچ کس انتظار نداشت که شخصیت El Aguila بتواند قبل از ولورین یا ددپول در این فرانچایز بزرگ حاضر شود.

 

معرفی شخصیت Porcupine به دنیای سینمایی مارول

پورکیپاین یکی از ابرشرورهای سطح پایین کمیک‌های مارول است که لباس جنگی مخصوصی را با مضمون خارپشت برای دولت ایالات متحده طراحی کرد و سپس آن را دزدید، زیرا معتقد بود برای انجام این کار به درستی دستمزد دریافت نکرده است. در کل صرف نظر از نقش کوچک و کم‌رنگش، این شخصیت شرور حضور افتخاری مناسبی برای پروژه کمدی حقوقی She-Hulk: Attorney at Law محسوب می‌شود.

 

معرفی شخصیت Saracen به دنیای سینمایی مارول

ساراسن یکی از خون آشام‌های دنیای مارول است که برای اولین بار در شماره یک کمیک Blade: The Vampire Hunter در سال ۱۹۹۹ به‌عنوان یکی از قدیمی ترین خون آشام‌ها معرفی شد. البته حضور او در دنیای سینمایی مارول اتفاق غیرمنتظره و عجیبی نیست، زیرا همانطور که انتظار می‌رفت فیلم هالووینی Werewolf By Night رسما تایید کرد که هیولاهای ماوراء طبیعی مختلف مثل خون آشام‌ها و گرگینه‌ها در دنیای سینمایی مارول حضور دارند. در حال حاضر هویت واقعی ساراسن به‌عنوان یک خون آشام هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، زیرا بلانسکی با این موضوع مثل یک شوخی برخورد می‌کند که به احتمال زیاد به این دلیل است که ساراسن به وضوح هیچ مشکلی با نور خورشید ندارد. محتمل‌ترین سناریو برای توضیح این امر می‌تواند به زیرگونه‌های متفاوت و قابلیت‌های منحصر به‌فرد خون آشام‌ها در کمیک‌های مارول ربط داشته باشد، به‌خصوص بعد از معرفی گونه خون آشام باستانی آتلانتیسی به نام Nosferatu در فیلم Werewolf By Night، رسما حضور گونه‌های مختلف خون آشام در دنیای سینمایی مارول رسما تایید شده است.

 

اشاره به یکی از مشهورترین نویسنده‌های کمیک شی هالک

قسمت هفتم با ایستراگی جالب به پایان رسید. شرکت یدک کشی که خودروی آسیب دیده جنیفر را تحویل می‌گیرد، Slott Towing نام دارد که اشاره‌ای مستقیم به دن اسلات (Dan Slott)، یکی از مشهورترین نویسندگانی است که ماجراجویی‌های شی هالک را به تصویر کشیده است.

سریال She-Hulk: Attorney at Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا این جهش یافته‌های جدید در آینده دنیای سینمایی مارول حضور خواهند داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا