#مهسا_امینی

کاستوم جدید شارون کارتر در MCU چقدر شبیه کمیک خواهد بود؟

جاسوس خیرخواه دوجانبه

کاستوم جدید شارون کارتر در MCU چقدر شبیه کمیک خواهد بود؟ شینا گازرانی ۰ ۲۹ تیر ۱۴۰۱ مارول
کاستوم جدید شارون کارتر

مطابق بنر جدیدی که به‌تازگی برای تبلیغ رویداد کمیک کان هفته آینده در سن دیگو منتشر شده، کاستوم جدید شخصیت شارون کارتر با بازی امیلی ونکمپ (Emily VanCamp) تا حدود زیادی به ظاهر این شخصیت در کمیک‌های اصلی مطابقت دارد.

شارون کارتر در فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان برای اولین بار به‌عنوان همسایه دیوار به دیوار استیو راجرز به مخاطبان معرفی شد. پس از حمله به نیک فیوری، مشخص شد که پرستار همسایه استیو راجرز در واقع خواهرزاده بزرگ پگی کارتر، بنیان‌گذار سازمان S.H.I.E.L.D بوده و ماموریت داشته تا استیو راجرز را تحت نظر بگیرد. در فیلم Captain America: Civil War در حالی که استیو، سم ویلسون و باکی بارنز قرارداد سوکوویا را نادیده می‌گرفتند و سعی داشتند از دست مقامات فرار کنند،‌ شارون کارتر نیز در نهایت با آن‌ها متحد شده بود.

شارون، سم و باکی که در فیلم Avengers: Infinity War همگی قربانی رویداد بلیپ در شده بودند، پس از بازگشت در فیلم Avengers: Endgame برای جرایمی که در فیلم جنگ داخلی مرتکب شده بودند، مورد عفو قرار گرفتند. با این حال، در سریال فالکون و سرباز زمستان محصول دیزنی پلاس می‌بینیم که مامور سابق سیا، شارون، همچنان فراری است. از همین رو، سم ویلسون به او قول می‌دهد که در صورتی که برای متوقف کردن فلگ اسمشر (Flag-Smasher) با آن‌ها همکاری کند، به او کمک می‌کند بی‌گناهی‌اش را ثابت کند. اما در پایان برملا می‌شود که مقصر پخش سرم ابر سرباز بوده و به‌عنوان پاور بروکر معرفی می‌شود. صحنه بعد از تیتراژ سریال، که استقبال دولت از شارون کارتر را به‌تصویر می‌کشد، از نقش این کارتر به‌عنوان جاسوس دوجانبه در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خبر می‌دهد. احتمالاً این صحنه برای طرفداران کمیک بیش‌تر از بقیه مخاطبان آشنا به‌نظر می‌رسد.

اخیراً، یکی از کاربران رسانه Reddit عکسی از بنر رویداد هفته آینده کمیک‌ کان در سن دیگو به اشتراک گذاشته که سم ویلسون را در کنار شارون کارتر به‌تصویر می‌کشد. کاستوم جدید شارون کارتر در این تصویر با ظاهر کمیکی کاراکتر مطابقت بسیار بیش‌تری دارد. همچنین، در سمت راست پوستر سریال She-Hulk: Attorney at Law، امیلی ونکمپ دیده می‌شود که روپوشی سرتاسر سفید به تن دارد و شمایل او را به‌عنوان مامور ۱۳ در صفحات کمیک‌های مارول به‌یاد می‌آورد.

با در نظر گرفتن حضور شخصیت باکی با بازی سباستین استن (Sebastian Stan) در سمت چپ سم ویلسون با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie)، احتمالا هدف از طراحی این پوستر انجام تبلیغات برای فیلم کاپیتان آمریکا ۴ بوده که فیلم‌نامه آن توسط مالکوم اسپلمن (Malcolm Spellman) و دالان موسون (Dalan Musson)، نویسندگان سریال فالکون و سرباز زمستان نوشته می‌شود و کارگردانی آن نیز برعهده ژولیوس اونا (Julius Onah) خواهد بود. با این حساب، احتمالا امیلی ونکمپ در پروژه بعدی MCU یعنی فیلم Captain America 4 در نقش شارون کارتر حضور خواهد داشت. با این حال، هنوز نمی‌دانیم که رابطه سم ویلسون و کارتر در فیلم بعدی کاپیتان آمریکا از سر دوستی یا دشمنی خواهد بود. زمانی که در سریال فالکون و سرباز زمستان شارون کارتر پاور بروکر معرفی شد، طرفداران نارضایتی خود را نسبت به اینکه او شرور اصلی فیلم کاپتیان آمریکا ۴ باشد اعلام کردند. هرچند در حال حاضر شایعات حاکی از آن است که نقش کارتر در MCU تغییر کرده است. هرچه جلوتر می‌رویم، احتمال اینکه شارون، پاور بروکر تحت پوشش CIA باشد بیش‌تر می‌شود و علت اجتناب کردن کارتر از بخشیده شدن را نیز توجیه می‌کند؛ زیرا در این حالت شارون به‌راحتی می‌توانست هم دولت و هم Underworld را تحت نظر داشته باشد.

با وجود اینکه کاراکتر نیک فیوری در اکثر پروژه‌های فاز چهارم مارول غایب بوده است، اما در کمیک‌ها، شارون به نیک فیوری وفادار می‌ماند. از آنجایی که حضور ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) در فیلم The Marvels و سریال Secret Invasion تایید شده است، احتمالا می‌توان جزئیات بیش‌تری در مورد وفاداری شارون پیش از حضور یافتن در فیلم کاپیتان آمریکا ۴ فهمید. به‌نظر می‌رسد کاستوم جدید شارون کارتر که مطابقت بسیاری با ظاهر مامور ۱۳ در کمیک‌ها دارد، علت دورویی این کاراکتر را توضیح می‌دهد. در حالی که جزئیات فیلم‌برداری، تاریخ اکران و اسامی بازیگران درباره فیلم کاپیتان آمریکا ۴ مشخص نیست، اما احتمالا رویداد هفته آینده کامیک کان اطلاعات مهمی درباره سه کاراکتر سم، باکی بارنز و شارون برای طرفداران به‌همراه خواهد داشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا