#مهسا_امینی

شرکت سگا ایده بازی‌های NFT را یکبار دیگر ارزیابی خواهد کرد

حمایت سگا از طرفداران

شرکت سگا

پس از اعلامیه رسمی شرکت سگا (Sega) درباره عرضه بازی‌های NFT و مخالفت‌های پی در پی طرفداران، حال ظاهرا مدیران آن تصمیم گرفته‌اند تا به حرف کاربران خود گوش داده و یکبار دیگر این ایده را ارزیابی و در صورت مغایرت با ارزش‌های برند، آن را کاملا کنسل کنند!

دنیای تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی سال‌هاست که دست در دست همدیگر در حال پیشرفت هستند. هر چه تکنولوژی با ساخت چیپ‌های پیشرفت و کارت‌های گرافیکی و پردازنده‌های قوی‌تر جلو رفت، دنیای ویدیوگیم هم در همان راستا پیشرفت کرد تا بازی‌ها طبیعی‌تر شوند. با این وجود مدتی است که در دنیای تکنولوژی، تب تازه‌ای به نام رمز ارزها و پول دیجیتال به راه افتاده که بر پایه یک فناوری به نام بلاکچین در حال پیشرفت است. در واقع این موضوع از آن دسته مسائلی بود که به مسیر تکنولوژی و بازی مرتبط نبود، اما سازندگان با بازی‌های NFT این دو را به هم رساندند!

بازی‌های دارای NFT یا به اصطلاح نشانه‌های غیر قابل تعویض، آیتم‌های دیجیتال شما در هر بازی را به یک نوع دارایی تبدیل می‌کنند تا قابل ارسال بوده و به ارزش رمز ارزها باشند. این یعنی اگر مدتی بازی کنید و وقت بگذارید، شاید بتوانید پول خوبی را هم به جیب بزنید. با این وجود چنین مسئله‌ای باعث شده تا سازندگان و شرکت‌های بزرگ، بیش از پیش به فکر ساختن بازی‌های بر پایه بلاکچین باشند، در حالی که سگا هم یکی از همین کمپانی‌ها به حساب می‌آید.

تقریبا در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی بود که سگا اعلام کرد قصد دارد تا بازی‌های خود را با حمایت از آیتم‌های NFT عرضه کند و در آینده اقدامات تازه‌ای را در این زمینه انجام دهد. با این وجود، طرفداران این برند که معمولا آن را به خاطر شخصیت محبوب سونیک (Sonic) می‌شناسند، به شدت با این ایده مخالفت کرده و آن را خلاف تفکر تکنولوژی در مقابل طبیعت دانستند! در واقع طرفداران اظهار کرده بودند که شخصیت سونیک برند شده توسط این شرکت، کسی است که با تکنولوژی آزاردهنده مبارزه می‌کند و آن را در مقابل طبیعت می‌بیند. حال خود شرکت در یک مقایسه بین پول واقعی و دیجیتال، طرف تکنولوژی را گرفته و سونیک را کنار می‌زند!

این طرز فکر مدتی است که در میان طرفداران شرکت سگا به راه افتاده و از همین جهت نیز آن‌ها مخالف حمایت همه جانبه از راه‌اندازی بازی‌های NFT هستند. با این حال جالب است بدانید که پس از گذشت نزدیک به یک سال، سگا خود این ایده را ارزیابی و اعلام کرده فعلا هیچ برنامه تازه‌ای برای انجام این کار ندارد! بلکه آن‌ها قصد دارند تا یکبار دیگر همه چیز را بررسی کرده و اگر آن را مغایرت با ارزش‌های خود دیدند، کاملا کنسل خواهند کرد. طبق این اعلامیه، سگا می‌داند که دقیقا خواسته طرفداران چیست و از همین جهت سعی می‌کند تا ببیند آیا واقعا ارائه بازی‌های NFT به همان بدی است که آن‌ها می‌گویند یا که نه.

با این وجود سگا ژاپن درباره این موضوع اعلام کرده که هدف آن‌ها ارائه بازی‌هایی با آیتم‌های NFT است که دارای مراحل مختلف و پر از خلاقیت‌های سازنده باشند. حال اگر در کل ساخت چنین بازی‌هایی با نظر منفی طرفداران همراه باشد، آن‌ها مجددا روی نهایی‌سازی ساخت فکر خواهند کرد. این اقدام از سوی طرفداران شرکت سگا و بازی‌های آن و همچنین پاسخ به جا و درست کمپانی، نشان می‌دهد که هنوز رمز ارزها جای خود را کاملا در دنیای ویدیوگیم باز نکرده‌اند. در واقع شرکت‌های بسیاری این روزها ایده اضافه کردن توکن‌های غیر قابل تعویض را بیان کرده‌اند، اما برای مثال فردی مانند سازنده بهترین بازی سال ۲۰۲۱ یا همان It Takes Two، اعلام کرده که ترجیح می‌دهد تیر بخورد تا اینکه آیتم‌های NFT را وارد بازی‌های خود کند!

نظر شما درباره این اقدام چیست؟ آیا داشتن این آیتم‌ها در بازی‌های ویدیویی به کیفیت آن‌ها صدمه می‌زند؟


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا