روایت داستان در فصل دوم The Witcher به صورت خطی خواهد بود

دیگر خبری از پیچیدگی‌های بی‌مورد نخواهد بود


لائورن اس. هیسریچ در مصاحبه‌ی خود با وب سایت The Wrap به مخاطبان اطمینان داد روایت داستان در فصل دوم The Witcher به صورت خطی خواهد بود.

اواخر سال گذشته بود که انتظارها به پایان رسید و اقتباس تلویزیونی رمان‌های ویچر تحت عنوان The Witcher از پلتفرم نتفلیکس پخش شد. اگرچه این محصول توانست رقم ۷۶ میلیون بازدید را در ماه نخست انتشار به ثبت برساند اما به‌خاطر استفاده از سه خط داستانی گرالت، ینیفر و سیری مورد انتقاد قرار گرفت. البته طرفداران رمان‌ها مشکل چندانی نداشتند اما مخاطبان جدید با چالش‌های فراوانی برای درک ترتیب اتفاقات مواجه شدند.

در رمان‌های آندژی ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski) گرالت شخصیت اصلی بود و داستان پا به پای او پیش رفت. به بیان دیگر، تا زمانی که او با ینیفر یا سیری ملاقات نداشت، هیچ کدام از آن دو شخصیت در داستان حاضر نشدند. سازندگان The Witcher بنا به دلایلی ترجیح دادند از سه خط داستانی متفاوت برای پرداخت به سه شخصیت مهم استفاده کنند. البته این مورد چندان هم مشکل ساز نبود. چالش اصلی مخاطبان تازه وارد، فاصله‌ی زمانی بین خط‌های داستانی بود که به چندین دهه می‌رسید. برای مثال، گروهی از مخاطبان پس از تماشای چند قسمت تازه متوجه شدند اتفاقات مرتبط با خط داستانی سیری در گذشته رخ داده‌اند، در حالی که طرفداران قدیمی از همان ابتدا نسبت به این قضیه آگاهی داشتند.

لائورن اس. هیسریچ (Lauren S. Hissrich) چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت The Wrap انجام داد. طبق گفته‌های او، در قسمت‌های جدید از فلشبک و فلش فوروارد استفاده می‌شود اما روایت داستان در فصل دوم The Witcher به‌طور کلی خطی خواهد بود. در نتیجه، مخاطبان تازه‌وارد با سردرگمی کمتری نسبت به گذشته مواجه می‌شوند:

تمامی شخصیت‌های ما در فصل دوم در یک خط زمانی حضور دارند. یکی از راه‌های پیچیده کردن داستان، بازی کردن با زمان به روش‌های مختلف است. در فصل جدید شاهد فلشبک، فلش فوروارد و همچنین ادغام خطوط زمانی خواهیم بود. در فصل اول نمی‌توانستیم از فلشبک یا فلش فوروارد استفاده کنیم. اگر این کار را می‌کردیم، تعداد خطوط داستانی عملا به ۵ الی ۶ می‌رسید.

اوایل خرداد ماه بود که کیم بادنیا (Kim Bodnia) به تیم بازیگری اضافه شد تا نقش وزمیر را جلوی دوربین ایفا کند. این شخصیت در رمان‌های آندژی ساپکوفسکی حکم استاد و پدر را برای گرالت داشت. از همین رو، گمانه‌زنی‌هایی پیرامون پرداخت بیشتر به گذشته‌ی شخصیت اصلی داستان به وجود آمد. با در نظر گرفتن صحبت‌های لائورن اس. هیسریچ درباره‌ی استفاده از فلشبک‌ها، می‌توان به این نتیجه رسید که گمانه‌زنی‌های مربوط به گذشته‌ی گرالت صحیح بوده‌اند. در ضمن طبق گزارش‌ها، وزمیر تنها ویچری نیست که در فصل جدید به داستان اضافه می‌شود. دو ویچر به نام‌های لمبرت و کوئن هم قرار است نقشی در ماجراجویی‌های گرالت داشته باشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا