تاریخ اکران جدید Saw 9 سرانجام مشخص شده است

این اثر یک هفته زودتر اکران می‌شود

تاریخ اکران جدید Saw 9 سرانجام مشخص شده است سورنا رضایی ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
تاریخ اکران جدید Saw 9

استودیوی آمریکایی لاینزگیت با انتشار یک متن کوتاه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، تاریخ اکران جدید Saw 9 را اعلام کرده است.

گروهی از کارشناسان اوایل قرن بیست و یک میلادی گمان می‌کردند ژانر اسلشر به بن بست خورده و دیگر شاهد هیچ گونه نوآوری در آن نخواهیم بود اما لاینزگیت Saw را روی پرده‌ی نقره‌ای برد. جدا از خشونت بسیار بالا، ویژگی دیگری که باعث شد اولین اثر جیمز وان (James Wan) در مقام کارگردان در جلب نظر منتقدان و فروش بالا موفق عمل کند، داستان جدید و جذابش بود. قاتل به جای اینکه به دنبال هدف رفته و سعی کند بی‌درنگ جانش را بگیرد، او را دزدیده و به مکانی نامشخص می‌برد؛ مکانی که از قبل آماده شده تا قربانی را از لحاظ جسمی و روانی شکنجه بدهد. قاتل با انجام این کارها می‌خواهد ببیند قربانی چقدر برای زنده ماندن تلاش می‌کند.

در پی موفقیت‌های Saw، لاینزگیت تصمیم گرفت بیشترین استفاده را از شخصیت‌ها و دنیای خلق شده ببرد. در نتیجه، طی دو دهه‌ی گذشته شاهد ساخته شدن دنباله‌های متعددی بودیم که تعدادی از آن‌ها توانستند از پس انتظارات برآمده و تعدادی هم موفق نشدند کارشناسان یا طرفداران را راضی کنند. با وجود چنین فراز و نشیب‌هایی، لاینزگیت چند سال پیش به ساخت نهمین Saw چراغ سبز نشان داد. این اثر در حال حاضر با نام‌های Spiral: From the Book of Saw و Spiral شناخته شده و برخلاف چیزی که در ابتدا انتظار می‌رفت یک ریبوت نیست، بلکه به فیلم‌های پیشین مرتبط است.

لاینزگیت با انتشار یک متن کوتاه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، تاریخ اکران جدید Saw 9 را علام کرده است. بر این اساس، تازه‌ترین اثر دارن لین بوسمن (Darren Lynn Bousman) به جای ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۱ مه) از ۲۴ اردیبهشت (مصادف با ۱۴ مه) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد آمد. بدین ترتیب، انتظار علاقه‌مندان هفت روز زودتر به پایان می‌رسد. در ضمن، استودیوی آمریکایی تاکید دارد Spiral: From the Book of Saw تنها در سینماها اکران خواهد شد تا هر گونه شائبه‌ی انتشار دیجیتالی از بین برود. به هر حال، طی ماه‌های اخیر انتشار در فضای مجازی به ترندی محبوبیت در میان استودیوها تبدیل شده است.

پس از رونمایی Spiral، گروهی از طرفداران قدیمی نسبت به حضور کریس راک (Chris Rock) در تیم بازیگری ابراز نگرانی کردند. آن‌ها می‌ترسیدند مشارکت او در ساخت فیلم به قرار گرفتن المان‌های طنز در فیلم منجر شود. راک از کمدین‌های مشهور آمریکایی به شمار می‌رود. او در یکی از مصاحبه‌های خود قرار داشتن المان‌های طنز در فیلمنامه را تایید کرد اما تاکید داشت این موضوع هیچ ضربه‌ای به خشونت و جدیت حاکم بر فضای فیلم نزده و جای نگرانی نیست.

از دیگر بازیگران حاضر در Saw 9 می‌توان به ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا