1%
  • 0/10

آپدیت One UI 6.1 وضعیت باتری در گوشی‌های سامسونگ را بهبود می‌بخشد

آپدیت One UI 6.1 وضعیت باتری در گوشی‌های سامسونگ را بهبود می‌بخشد ۱ ۱۸ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
باتری One UI 6.1

سامسونگ در نظر دارد در آپدیت One UI 6.1 قابلیتی را به گوشی‌های خود اضافه کند که به لطف آن طول عمر باتری افزایش محسوسی خواهد داشت.

سامسونگ یکی دو ماهی هست که نسخه‌ی پایدار آپدیت One UI 6 را برای کاربرانش عرضه کرده و همراه با آن، قابلیت‌های بسیار متنوع و جذابی را هم به گوشی‌هایش اضافه کرده است. اما گفته می‌شود تقریبا کمتر از ۴۵ روز دیگر، همزمان با سری گلکسی اس ۲۴ قرار است از رابط One UI 6.1 رونمایی شود؛ همین موضوع سبب شده برایمان سوال شود که در این آپدیت چه خبر است؟

اینطور که از صحبت‌های یکی از افشاگران با نام Tarun Vats متوجه شده‌ایم، ظاهرا در One UI 6.1 قرار است قابلیتی به گلکسی‌ها اضافه شود که طی آن، امکان کنترل بیشتر باتری و در نتیجه کمک به افزایش ماندگاری آن به مراتب بیشتر خواهد شد.

این قابلیت جدید Protect Battery نام دارد که کابر می‌تواند به لطف آن، رفتار گوشی‌اش در زمینه‌ی شارژ شدن را به شکل بهتری کنترل کند. برای مثال کاربر حلا می‌تواند بین سه گزینه‌ی Basic و Adapt و Max یکی را انتخاب کند تا بتواند بهترین تصمیم را برای حفاظت از باتری گوشی‌اش بگیرد.

گزینه‌ی Basic از شارژ شدن گوشی شما بعد از رسیدن به ۱۰۰٪ جلوگیری می‌کند و دیگر روند را ادامه نمی‌دهد. فرایند شارژ شدن هم دوباره از سر گرفته نمی‌شود مگر اینکه شارژ باتری به کمتر از ۹۵٪ برسد.

گزینه‌ی Adapt هم درست مثل قابلیت شارژ تطبیق‌پذیر در گوشی‌های گوگل کار می‌کند. به این صورت که وقتی شارژ گوشی به ۸۰٪ برسد، با در نظر گرفتن اینکه شما مثلا در آن زمان خواب هستید، فرایند شارژ شدن را متوقف کرده و قبل از بیدار شدن، فرایند را ادامه می‌دهد.

مکس هم گزینه‌ی آخر است که اصلا اجازه نمی‌دهد باتری بیشتر از ۸۰٪ شارژ شود. احتمالا می‌دانید که شارژ کردن باتری لیتیومی اگر تا ۱۰۰٪ شارژ شود یا به میزان کمتر از ۲۰٪ شارژ برسد، زودتر به پایان عمرش نزدیک می‌شود.

اینطور که به نظر می‌رسد، علاوه بر کنترل بیشتر روی باتری در One UI 6.1، ظاهرا قرار است از تصاویر زمینه‌ی مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل هم در این رابط استفاده شود. بدین ترتیب سرویس تصویر زمینه در گوشی‌های گلکسی امکانات شخصی‌سازی متعددی دریافت خواهند کرد و به نظر می‌رسد هوش مصنوعی خود شرکت کره‌ای هم نقشی در آن داشته باشد.

حال باید دید جز موارد گفته شده، چه اتفاقات دیگری را در One UI 6.1 شاهد خواهیم بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments