1%
  • 0/10

تعطیلی کارخانه سامسونگ در هند به دلیل شیوع ویروس کرونا

سامسونگ سه روز کارخانه‌اش در هند را تعطیل کرد

تعطیلی کارخانه سامسونگ در هند به دلیل شیوع ویروس کرونا ۰ ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
کارخانه سامسونگ ویروس کرونا

این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا اکثر کسب و کارها یا به شکل کامل تعطیل شده‌اند یا کارمندان خود را دور کار کرده‌اند که تعطیلی کارخانه سامسونگ نیز در پی شیوع این ویروس مهلک صورت گرفته و این کمپانی مجبور شده است به طور موقت کارخانه تولید گوشی‌های هوشمندش در هند را تعطیل کند.

سامسونگ کارخانه تولید گوشی‌های هوشمندش را تابستان سال ۲۰۱۸ در ایالت نویدا، اوتار پرادش افتتاح کرد و در حال حاضر بزرگترین کارخانه تولید گوشی‌های هوشمند سامسونگ به شمار می‌رود که در سال ۱۲۰ میلیون دستگاه گوشی تولید می‌کند.

تعطیلی کارخانه سامسونگ در هند به درخواست دولت صورت گرفته و از چهارم تا ششم فروردین ماه یعنی به مدت سه روز این کارخانه بسته خواهد بود.

پیش از این نیز سامسونگ کارخانه‌اش را در شهر گومی کره جنوبی برای دو دوره کوتاه تعطیل کرده بود.

بر اساس گزارش سخنگوی سامسونگ، این شرکت تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ مشکلی در مراحل تولید گوشی‌های هوشمند وجود ندارد و برای جلوگیری از توقف تولید محصولاتش، خط تولید کارخانه گومی را به ویتنام انتقال داده است.

سامسونگ به سهام‌دارانش اعلام کرده که بیماری کرونا در کره جنوبی تحت کنترل قرار دارد اما تأثیر آن روی سایر نقاط دنیا تازه شروع شده است.

شرکت ال‌جی نیز به توصیه‌های دولت دو کارخانه خود را تعطیل می‌کند که شامل یک کارخانه لوازم الکترونیکی در نویدا و دیگری در پونه است و احتمالا تا پایان ماه جاری همواره تعطیل خواهند ماند. دلیل تعطیلی نیز ابتلای کارکنان ال‌جی به بیماری کرونا اعلام شده است.

بر اساس گزارش‌ها تا امروز حدود ۹ هزار نفر در کره جنوبی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۱۱ نفر جان باخته‌اند.

نه تنها ال‌جی و سامسونگ، بلکه سایر کارخانه‌های تولید در هند، کره جنوبی و سایر نقاط دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور شده‌اند فعالیت‌های خود را به تعلیق درآورند و این موضوع روی همه‌ی صنایع تاثیر بسیار بدی گذاشته و تقریبا همه‌ی کسب و کارها را با ضرر و زیان مالی مواجه کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments