برنامه سامسونگ برای پشت سر گذاشتن اپل و آیفون ۱۵؛ هوش مصنوعی!

سامسونگ اپل هوش مصنوعی

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد با تکیه بر هوش مصنوعی در سری گلکسی اس ۲۴ پیروز رقابت سخت و نفسگیر با اپل و سری آیفون ۱۵ شود.

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۳، در واقع لحظه به لحظه به رونمایی از سری گلکسی اس ۲۴ نزدیک می‌شویم. گوشی‌هایی که قرار است در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا با امکانات سخت‌افزاری، ظاهر جدید و قابلیت‌های نرم‌افزاری فراوان و جذاب رونمایی و راهی بازار شوند.

اما اینطور که پیداست، سامسونگ با عرضه‌ی این گوشی‌ها تماما رقیب دیرینه‌ی خود یعنی اپل را هدف قرار داده و می‌خواهد سری آیفون ۱۵ را در بازار شکست دهد. اینکه شرکت کره‌ای می‌خواهد رویداد خود را یک ماه زودتر برگزار کند هم به این خاطر است که دیگر بیش از این به سری آیفون ۱۵ فرصت جولان در بازار را ندهد.

برنامه‌ی اصلی سامسونگ برای پشت سر گذاشتن اپل و آیفون ۱۵ با سری گلکسی اس ۲۴ در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن هم هوش مصنوعی است. اینطور که پیداست، سامسونگ تمرکز ویژه‌ای روی این قابلیت گذاشته و می‌خواهد یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی مولد را در گوشی‌های خود به کار بگیرد تا در زمینه‌های مختلفی از جمله عکاسی، پیام‌رسانی، تشخیص صدا و موادی از این دست، سری اس ۲۴ را همراهی کند. حتی گفته می‌شود شرکت کره‌ای می‌خواهد هوش مصنوعی ChatGPT یا گوگل بارد را هم با گوشی‌های خود ادغام کند.

برنامه‌ی سامسونگ برای پشت سر گذاشتن اپل و سری آیفون ۱۵ با هوش مصنوعی اتفاق کاملا تازه‌ای است چون در مقایسه با اپل و گوگل، سامسونگ هیچوقت روی هوش مصنوعی تمرکز ویژه‌ای نداشت اما حالا قصد دارد به صورت کلی،‌ تجربه‌ی کار با هوش مصنوعی را به کاربران ارائه کند.

سامسونگ برای سری گلکسی زد هم برنامه‌ی ویژه‌ای دارد. گلکسی زد فولد ۵ دارد به میزان فروش مورد انتظار یعنی ۱۰ میلیون دستگاه دست پیدا می‌کند ولی هنوز فاصله‌ی زیادی تا هدف اصلی سامسونگ دیده می‌شود؛ فروش یک گوشی تاشو از هر سه گوشی. برای این منظور، شرکت کره‌ای باید گوشی‌های تاشوی ارزان‌قیمت و باکیفیت را هم به سطح بازار عرضه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا