آمار خیره‌کننده فروش گلکسی زد فلیپ و زد فولد 5

بازار کره در تسخیر کهکشانی‌های تاشو!

فروش گلکسی زد فلیپ 5

هفته پیش سامسونگ، پیش فروش گلکسی زد فلیپ 5 و زد فولد 5 را در کشور کره‌ی جنوبی آغاز کرد و اینطور که به نظر می‌رسد، تاکنون آمار فروش این دو گوشی بسیار حیرت‌انگیز بوده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، از دو گوشی گلکسی زد فلیپ 5 و زد فولد 5 در مدت زمان کمتر از 10 روز، بیش از یک میلیون دستگاه پیش‌فروش شده است. این در حالی است که سال گذشته و با ورود گلکسی زد فلیپ 4 و زد فولد 4 به بازار، در بازه‌ی زمانی مشابه، 970 هزار دستگاه از آن‌ها به فروش رفته بود. این آمار فروش عالی گلکسی زد فلیپ 5 و زد فولد 5 آن هم در دوره‌ی پیش‌فروش، حاکی از آن است که سامسونگ می‌تواند بعد از آغاز فروش رسمی، تعداد به مراتب بیشتری از این دو گوشی جذاب را به فروش برساند.

جای تعجبی ندارد که بگوییم فروش گلکسی زد فلیپ 5 به مراتب بیشتر از برادر بزرگ‌ترش یعنی زد فولد 5 بوده است چرا که این گوشی هم قیمت مناسب‌تری دارد و هم ابعاد آن به گونه‌ای است که بیشتر می‌تواند کاربران را مجذوب خود کند. وقتی زد فلیپ تا می‌شود، یک گوشی بسیار کوچک و جذاب است که در کوچک‌ترین جیب‌ها جا می‌شود. وقتی هم که آن را باز کنید، آنقدر بزرگ نیست که حمل و نقل آن سخت باشد.

اینطور که از آمارها پیداست، زد فلیپ 5 توانسته بیش از 70 درصد سهم فروش گوشی‌های تاشوی جدید را به خود اختصاص دهد که مساوی است با 714 هزار دستگاه. این در حالی است که سال گذشته، گلکسی زد فلیپ 4 حدوداً 60 درصد از سهم فروش را به خود اختصاص داده بود. زد فولد 5 هم با فروش 306 هزار دستگاه، با اختلاف در رده‌ی دوم قرار دارد. جالب اینجاست که کره‌ای‌ها خیلی به اندازه‌ی بزرگ این گوشی علاقه ندارند و حتی کمتر از نسل قبل به خرید آن ترغیب شده‌اند چون زد فولد 4 در این بازه‌ی زمانی در سال گذشته حدوداً 388 هزار دستگاه به فروش رفته بود.

از دلایل اصلی فروش بالای زد فلیپ 5 در مقایسه با نسل گذشته، نمایشگر بیرونی بسیار بزرگ‌تر و کاربردی‌تر آن، بهبود کیفیت دوربین سلفی و همچنین امکان ناوبری حتی با نمایشگر تاشو بوده است. این در حالی است که گلکسی زد فولد 4 همچنان جذابیت بالایی برای کاربران دارد و حتی با سیاست‌های جذاب سامسونگ برای معاوضه، آن‌ها راضی به خرید مدل جدید نشده‌اند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا