1%
  • 0/10

اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند سامسونگ امکان‌پذیر شد

برنامه Health Monitor فعلا فقط برای کاربران کره جنوبی ارایه می‌شود

اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند سامسونگ امکان‌پذیر شد ۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اندازه گیری فشار خون

اندازه گیری فشار خون با ساعت‌های هوشمند سامسونگ در پی اضافه شدن برنامه Health Monitor به این ساعت امکان‌پذیر شده است.

بر اساس گزارش سامسونگ، ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو  2 نخستین دستگاهی است که از قابلیت اندازه گیری فشار خون برخوردار می‌شود.

این برنامه در ماه آپریل (فروردین ماه) تأیید وزارت بهداشت، غذا و داروی كره جنوبی را دریافت کرد و سامسونگ پیشتر اعلام کرده بود که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی منتشر می‌شود.

اگرچه برنامه‌ی اندازه گیری فشار خون برای ساعت گلکسی واچ اکتیو ۲ ارایه شده اما هنوز به عنوان جایگزینی کامل برای دستگاه‌های فشار خون سنتی عمل نمی‌کند؛ کاربر باید برای کالیبراسیون برنامه هر چهار هفته، با استفاده از یک فشارسنج، اپلیکیشن و ساعت را کالیبره کند. در واقع حسگرهای نوری ساعت قابلیت محاسبه‌ی تغییر در فشار خون را دارند، اما دقت آنها به اندازه‌ی فشارسنج‌های سنتی نیست. با این حال ثبت تغییرات ناگهانی فشار خون با استفاده از ساعت‌های هوشمند برای بسیاری از کاربران که مشکل فشار خون دارند، می‌تواند بسیار مهم و کاربری باشد.

سامسونگ برنامه‌ی اندازه گیری فشار خون را از سه ماهه سوم سال جاری در کره جنوبی ارایه می‌کند و نیز قابلیت ECG به ساعت‌های هوشمند سامسونگ اضافه خواهد شد. ECG یا الکتروکاردیوگراف جریان‌های الکتریکی قلب را از طریق الکترودهایی که روی پوست بدن قرار داده می‌شوند، دریافت کرده و آن‌ها را به شکل یک نمودار ترسیم می‌کند.

این ویژگی پیشتر توسط اپل روی ساعت اپل واچ ۴ در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت؛ البته باید به این نکته اشاره کنیم که ساعت هوشمند اپل هنوز از قابلیت اندازه گیری فشار خون پشتیبانی نمی‌کند.

سامسونگ درباره‌ی برنامه‌ی خود مبنی بر عرضه‌‌ی این قابلیت در خارج از کره‌ جنوبی را اعلام نکرده، اما آنچه که پیداست هر گونه فعالیتی در این زمینه به تایید نهادهای نظارتی در این کشور بستگی دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments