گلکسی اس ۲۴ اولترا قطعا با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ عرضه خواهد شد

گلکسی اس ۲۴ اولترا اسنپدراگون ۸ نسل ۳

پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گلکسی اس ۲۴ اولترا فقط با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در تمام بازارها عرضه می‌شود که حالا این خبر تأیید شده است.

با توجه به گزارشی که توسط نشریه‌ی کره‌ای The Elec منتشر شده، ظاهرا سامسونگ می‌خواهد گلکسی اس ۲۴ اولترا را فقط با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ راهی بازارهای جهانی کند. دو مدل دیگر از تراشه‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ به عنوان قلب تپنده بهره می‌برند که اخیرا هم معرفی شده و از گرافیک RDNA3 و پردازنده‌ی ده هسته‌ای بهره می‌برد.

اگرچه ظاهرا اسنپدراگون ۸ نسل ۳ یک تراشه‌ی ۸ هسته‌ای خواهد بود اما از آن جایی که سامسونگ قصد دارد در گلکسی اس ۲۴ اولترا از آن استفاده کند، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ به مراتب قدرتمندتر از اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد بود. البته اینطور نیست که سامسونگ در دو مدل استاندارد و پلاس فقط از اگزینوس استفاده کند؛ مثل همیشه، در بازارهای جهانی اگزینوس ۲۴۰۰ را شاهد خواهیم بود اما در آمریکا، چین و کره‌ی جنوبی، اسنپدراگون به عنوان قلب تپنده در تمام مدل‌های اس ۲۴ استفاده خواهد شد.

این استراتژی قطعا طرفداران سامسونگ را بار دیگر به دو قطب تقسیم می‌کند اما به مراتب کمتر از قبل چون این بار حداقل مدل اولترا، در تمام بازارها به یک پردازنده مجهز خواهد شد. شایعات حاکی از آن است که سامسونگ برای ساخت اگزینوس ۲۴۰۰ از فناوری ساخت ۴ نانومتری +LPP استفاده خواهد کرد که بهینه‌تر از فناوری ساخت قدیمی است و گفته می‌شود حدودا ۷۰٪ هم سریع‌تر از اگزینوس ۲۲۰۰ شده است. همچنین از لحاظ هوش مصنوعی هم پیشرفتی تقریبا ۱۵ برابری را شاهد خواهیم بود که این اعداد اصلا کم نیستند.

با این حال به نظر می‌رسد اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در مقایسه با قبل پیشرفت چشمگیرتری خواهد داشت که با این همه بهبود اگزینوس ۲۴۰۰، باز هم از آن بهتر خواهد بود. این تراشه قرار است توسط TSMC و بر پایه‌ی آخرین فناوری آن ساخته شود اما برخی از منابع خبری معتقدند این تراشه از هر دو فناوری ساخت ۴ و ۳ نانومتری بهره خواهد برد. باید تا آخر این ماه منتظر بمانیم تا ببینیم کوالکام چه اطلاعاتی را راجع به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ منتشر می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا