1%
  • 0/10

مشخصات گرافیک اگزینوس ۲۴۰۰ فاش شد؛ ضعیف‌تر از اسنپدراگون ۸ نسل ۲

سامسونگ دست بر نمی‌دارد!

مشخصات گرافیک اگزینوس ۲۴۰۰ فاش شد؛ ضعیف‌تر از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ ۰ ۱۳ مهر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اگزینوس ۲۴۰۰ گرافیک

به تازگی اطلاعات جدیدی از گرافیک پردازنده‌ی مورد انتظار اگزینوس ۲۴۰۰ منتشر شده که از قدرت نه چندان بالای آن خبر می‌دهد.

یکی از افشاگران در شبکه‌ی اجتماعی توییتر به تازگی اطلاعاتی را در رابطه با پردازنده‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ منتشر کرده که نشان می‌دهد پردازنده‌ی گرافیکی این محصول توان بسیار زیادی خواهد داشت. اینطور که پیداست، گرافیک اگزینوس ۲۴۰۰ حتی نتوانسته بهتر از گرافیک به کار رفته در اسنپدراگون ۸ نسل ۲ عمل کند و این یعنی در مقابل اسنپدراگون ۸ نسل ۳ هم احتمالا حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

گرافیک اگزینوس ۲۴۰۰ که Xclipse 940 نام دارد، توانسته در تست Powerboard 4.0 امتیاز کمتری از آدرنو ۷۴۰ کسب کند که در اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به کار گرفته شده است. آدرنو ۷۴۰ در حال حاضر یکی از قدرتمندترین گرافیک‌های موبایل به حساب می‌آید اما یک نسل عقب‌تر از اگزینوس ۲۴۰۰ است و اگر واقعا امتیاز Xclipse 940 از آن کمتر باشد، سامسونگ باید بار دیگر منتظر موج گسترده‌ی اعتراضات و انتقادات باشد.

البته در رابطه با این تست یک سری نکته هم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت. برای مثال اگزینوس ۲۴۰۰ و سری گلکسی اس ۲۴ هر دو محصولاتی هستند که هنوز عرضه نشده‌اند و این یعنی امتیاز واقعی آن‌ها ممکن است بالاتر از چیزی باشد که اکنون شاهد هستیم. در حال حاضر اختلاف دو گرافیک ۹۰ امتیاز است که بعید به نظر می‌رسد در نهایت خیلی وضعیت بهتر شود.

 نمی‌دانیم چرا سامسونگی که با تجهیز هر سه مدل از سری اس ۲۳ به تراشه‌ی اسنپدراگون تا این اندازه نظر مثبت کاربران را به خود جلب کرد، انقدر اصرار دارد از پردازنده‌های اختصاصی در پرچم‌دارانش استفاده کند؟ مهم‌تر اینکه بعد از این همه سال تجربه، چطور ممکن است این شرکت نتواند پردازنده‌ای به خوبی کوالکام تولید کند؟

 

علاوه بر نتایج بنچمارک، دومین اسکرین‌شاتی که در رابطه با اگزینوس ۲۴۰۰ منتشر شده از ۱۰ هسته‌ای بودن آن خبر می‌دهد که دو هسته بیشتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و احتمالا نسل ۳ است. این خبر در ابتدا تابستان امسال منتشر شده بود اما حالا به لطف این تصاویر می‌توانیم از صحت‌شان مطمئن شویم. هرچند بعید است با ۱۰ هسته هم بتواند از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ بهتر ظاهر شود.

سایر مشخصات مربوط به اگزینوس ۲۴۰۰ فعلا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و باید منتظر ماند و دید طی روزهای آتی چه خبرهای بیشتری پیرامون آن منتشر می‌شود. هرچند این تراشه باید در فصل زمستان و همراه با سری گلکسی اس ۲۴ رونمایی شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments