سامسونگ به محدود کردن عملکرد گوشی‌های سری گلکسی متهم شد

برای افزایش سرعت نام بازی را با بنچمارک عوض کنید

عملکرد گوشی‌های سری گلکسی

شرکت سامسونگ الکترونیک حالا متهم به کاهش عمدی عملکرد گوشی‌های هوشمند گلکسی خود شده است.

با توجه به گزارش‌ها، گوشی‌های سامسونگ هنگام اجرای برنامه‌های بنچمارک، قدرت بیشتری ارائه می‌دهند، این در حالی است که هنگام انجام بازی، عملکرد بازی به شدت افت می‌کند.

طی چند روز گذشته اتهاماتی مبنی بر محدود کردن عملکرد گوشی‌های هوشمند سری گلکسی سامسونگ به گوش می‌رسید. با توجه به گزارش‌های متعدد، گوشی‌های این برند کره‌ای زمانی که برنامه‌های خاصی باز هستند، قدرت چیپست را کاهش می‌دهد، به‌طوری‌که بازی‌های موبایلی با این کاهش سرعت روبه‌رو هستند.

از سوی دیگر، سامسونگ به SoC گوشی‌های هوشمند خود اجازه می‌دهد تا زمانی که یک برنامه بنچمارک باز است، تمام توان موجود را ارائه دهد. بسیاری از کاربران اینترنت در واقع متوجه شده‌اند که برای دستیابی به عملکرد بهتر کافی است نام یک بازی را به نام یک برنامه بنچمارک تغییر دهند تا سرعت و عملکرد دستگاه افزایش پیدا کند.

به عنوان مثال، افراد حاضر در انجمن مشتری کره جنوبی با تغییر نام بازی به “Geekbench” متوجه افزایش عملکرد هنگام بازی Genshin Impact شدند.

ظاهرا سامسونگ قابلیتی را در میان‌افزار پوششی خود تعبیه کرده است تا هنگام باز کردن برخی از برنامه‌های اندرویدی، عملکرد گوشی‌های گلکسی را کاهش دهد. در توییتر، یک کاربر کره جنوبی ادعا کرده که بیش از ۱۰هزار برنامه تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. انجمن Clien برای ارایه لیست کامل برنامه‌های محدود شده، کد گوشی‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که سامسونگ اپلیکیشنی به نام GOS ایجاد کرد و از آن برای محدود کردن عملکرد بازی، استفاده و تجربه بازی را به مراتب بدتر کرده است. با این حال، طبق آنچه امروز جامعه کره‌ای دریافته است، سامسونگ تایید کرد که محدودیت‌های عملکردی را برای بیش از ۱۰هزار اپلیکیشن تعیین کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که کاربر اینترنتی و وبلاگ‌ کره جنوبی ناوور به دست آورده است، به نظر می‌رسد سامسونگ در تلاش است تا این مشکل را حل کند. این وبلاگ ادعا می‌کند که سازنده باید در آینده نزدیک به طور رسمی در مورد این موضوع صحبت کند.

البته این اولین بار نیست که یک سازنده عملکرد گوشی‌های خود را محدود می‌کند؛ سال گذشته، OnePlus اعتراف کرد که قدرت تلفن‌های خود را برای حفظ عمر باتری محدود کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا