1%
  • 0/10

فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال ۲۰۱۹ یک درصد کاهش یافت

فروش ۱۳۷ میلیون گوشی ریفربیش

فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال ۲۰۱۹ یک درصد کاهش یافت ۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
گوشی‌های ریفربیش شده

فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به سال قبل با کاهش یک درصدی همراه شد.

سال ۲۰۱۹ میلادی میزان عرضه‌ی گوشی به بازار نسبت به سال قبل کاهش یافت و همین امر بر بازار گوشی‌های ریفربیش شده نیز تأثیر گذاشت.

براساس گزارش موسسه‌ی تحقیقاتی کانترپوینت، تولیدکنندگان ۱۳۷ میلیون دستگاه گوشی ریفربیش شده به فروش رساندند که این رقم معادل ۹ درصد از کل فروش را شامل می‌شود و در واقع این رقم یک درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

در این میان بازارهایی مثل اروپا، چین و ایالات متحده در تعداد گوشی‌های فروخته شده کاهش بیشتری را تجربه کردند، در حالی که میزان فروش گوشی‌های ریفربیش شده در بازار هند، منطقه لاتام و آفریقا شاهد افزایش بودند.

بر اساس گزارش جف فیلداک، مدیر تحقیقات کانترپوینت، این اولین بار در طول چهار سال گذشته است که بازار گوشی‌های ریفربیش شده در کل سال با کاهش روبه‌رو شده است.

البته این روند در حال تغییر است؛ زیرا بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند گوشی هوشمند ارزان قیمت خریداری کنند و در حال حاضر مدل‌های متنوع و زیادی در بازارهای کلیدی مانند ایالات متحده و اروپا از گوشی‌های ارزان‌ قیمت وجود دارد.

با این حالا این نوع دستگاه‌ها هنوز در بازارهایی مثل آمریکای لاتین طرفداران بیشتری دارند. اما در چنین بازارهایی که به شدت تحت تأثیر شیوع و همه گیری ویروس کرونا قرار دارند، انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ کاهش میزان فروش گوشی، چه گوشی‌های نو و چه گوشی‌های ریفربیش با کاهش بیشتری روبه‌رو شود.

گوشی‌های هوشمند مرمت شده یا همان گوشی‌های ریفربیش شده، معمولا به دستگاه‌های اطلاق می‌شود که به هر دلیلی توسط کاربران به نمایندگی‌های شرکت تولیدکننده بازگردانده شده‌اند. پس از مرجوع شدن، دستگاه‌ها توسط مهندسان مورد بررسی قرار گرفته و پس از رفع مشکل، مجددا بسته‌بندی می‌شوند و این‌بار با قیمتی پایین‌تر در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments