1%
  • 0/10

فروش قسطی گوشی با امکانات اپراتورها فراهم می‌شود

عرضه‌ گوشی تولید داخل با سیستم عامل اندروید بومی‌سازی شده

فروش قسطی گوشی با امکانات اپراتورها فراهم می‌شود ۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
فروش قسطی گوشی

به گفته‌ی معاون وزیر ارتباطات، برنامه‌‌ای‌ برای فروش قسطی گوشی داخلی با پشتیبانی از سیستم‌عامل بومی‌سازی شده در نظر گرفته شده که کاربران با قیمت مناسب این دستگاه‌ها را تهیه کنند.

سال گذشته اخباری مبنی‌بر راه‌اندازی سیستم عامل بومی منتشر شد و اینکه یک درصد از نیازمندی‌های ما به سیستم عاملی احتیاج دارد که نسبت به دو فاکتور امنیت و استقلال آن مطمئن باشیم؛ این‌که نفوذی به آن نباشد و تصمیم دیگری بر آن تأثیر نگذارد. این سیستم عامل آماده شده و می‌تواند روی گوشی‌هایی که در ایران تولید می‌شود، قرار گیرد.

در این راستا امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به استفاده از سیستم عامل ایرانی اظهار کرده است:

چیزی تحت عنوان سیستم عامل ایرانی نداریم، بلکه یک سیستم عامل متناسب‌سازی شده و اوپن‌سورس (منبع باز) برای گوشی‌های اندرویدی است که فقط برای گوشی ایرانی متناسب‌سازی شده، از جمله این متناسب‌سازی‌ها این است که مثلا اگر گوشی‌های ایرانی بخواهند از این سیستم عامل استفاده کنند، باید بین اپلیکیشن و سیستم عامل همخوانی وجود داشته باشد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد:

یک سری از گوشی‌ها الان دارند از این سیستم عامل بومی‌سازی استفاده می‌کنند اما تعدادش کم است. در افتتاحات امسال برنامه داریم که تعداد این گوشی‌ها را زیاد کنیم. الان هم وجود دارد اما تعداد این گوشی‌ها کم است. مهم‌ترین علتش این است که سازوکار مالی مناسبی وجود نداشته که به دنبال آن هستیم.

ناظمی با اشاره به استفاده از ظرفیت اپراتورها برای فروش قسطی گوشی ایرانی گفت: بدین‌ترتیب اگر شما از یک اپراتور، سیم‌کارتی را بگیرید، می‌توانید گوشی را با قیمت پایین‌تری دریافت کنید و پول گوشی از قبوضتان کم می‌شود. این موضوع باعث می‌شود بازار تحریک شود که بتواند از این گوشی استفاده کند. چون کاربرد اصلی این گوشی برای کسانی است که امکان استفاده از ابزارهای هوشمند خارجی را ندارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments