#مهسا_امینی

تماشا کنید: دومین تریلر Stalker 2 با محوریت اتمسفر و محیط‌های بازی منتشر شد

این بازی انحصاری ایکس‌باکس خواهد بود

استودیوی GSC Game World دقایقی قبل دومین تریلر Stalker 2 را با همکاری وب سایت IGN در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

جی‌اس‌سی گیم ورلد (GSC Game World) در سال ۲۰۱۸ میلادی و از طریق انتشار یک پست در حساب فیسبوک بازی Cossacks 3، از ساخت نسخه‌ی جدید Stalker 2 خبر داد. این استودیوی اکراینی قبلا یک بار سعی کرده بود دنباله‌ی Stalker را بسازد اما روند توسعه مطابق انتظار پیش نرفت و مجبور شد پروژه‌ی مزبور را به صورت کامل لغو کند. حال و با گذشت شش سال از آن زمان، خالق استاکر تصمیم گرفته بود بار دیگر یکی از محبوب‌ترین سری‌های خود را احیا کند.

جی‌اس‌سی گیم ورلد پس از تایید Stalker 2 در آگوست سال ۲۰۱۸ میلادی، اطلاعات چندانی را از این بازی مورد انتظار به اشتراک نگذاشت و تنها به راه‌اندازی یک وب سایت اختصاصی بسنده کرد؛ وب سایتی که در آن اعلام شده بود دومین نسخه‌ی استاکر در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد. سکوت سازندگان ادامه داشت تا اینکه Xbox Games Showcase فرا رسید و استودیوی اکراینی نخستین تریلر را در جریان آن به نمایش گذاشت. در این رویداد همچنین اعلام شد بازی مزبور انحصاری ایکس‌باکس‌های نسل نهمی بوده و خبری از پلتفرم‌های پلی‌استیشن نخواهد بود.

وب سایت IGN با همکاری جی‌‌اس‌سی گیم ورلد دومین تریلر Stalker 2 را در فضای مجازی منتشر کرده است. این ویدیو در حدود یک دقیقه زمان داشته و سعی می‌کند محیط‌های بازی و همچنین اتمسفر سنگین و ترسناک موجود در آن را نشان دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، ویدیو از گیم‌پلی نبوده و با استفاده انجین گرافیکی آنریل 4 ساخته شده است. احتمالا هدف از آماده‌سازی چنین تریلری، نمایش چشم‌اندازی است که تیم توسعه برای این بازی در سر می‌پروراند. در ادامه می‌توانید توضیحات رسمی سازندگان پیرامون دومین تریلر را مطالعه کنید:

این تیزر سعی دارد حس و حال گیم‌پلی را در مخاطب تداعی کند: تغییر سریع منظره‌ها، چشم‌اندازهای جنگلی ترسناک و حس وجود خطری قریب‌الوقوع که با نواختن گیتار همراه شده است.

طبق اندک اطلاعات موجود از Stalker 2، داستان در منطقه‌ای به نام The Zone جریان دارد که در اطراف چرنوبیل واقع شده است. تششعات حاصل از انفجارها نه تنها محیط زیست را تغییر داده، بلکه باعث جهش‌هایی در بدن انسان‌ها و حیوانات شده است. با اینحال، خطرناک‌ترین موردی که شخصیت اصلی را در جریان بازی تهدید می‌کند، ناهنجاری‌ها هستند. این پدیده‌ها تاثیرهای مختلفی روی انسان‌ها گذاشته و می‌توانند مرگبار باشند. در ضمن، شخصیت اصلی مانند گذشته یک جایزه‌بگیر بوده که وظیفه‌ی اصلی‌اش گشت و گذار در محیط، جمع‌‌آوری اطلاعات و یافتن آیتم‌های ارزشمند تعریف شده است. داستان همچنین شامل انتخاب‌های اخلاقی‌ای می‌شود که روی پایان‌بندی تاثیر می‌گذارند.

Stalker 2 غیر از ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس برای رایانه‌های شخصی هم توسعه می‌یابد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا