#مهسا_امینی

مارگو رابی همبازی خود در فیلم Barbie را شناخت

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

نقش اصلی مرد فیلم Barbie

به لطف گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفت، بازیگر نقش اصلی مرد فیلم Barbie مشخص شده است.

باربی، یک عروسک آمریکایی است که نخستین بار در سال ۱۹۵۹ میلادی توسط شرکت متل وارد بازار شد و به واسطه تبلیغات تلویزیونی توانست به محبوبیت بسیار بالایی دست یابد؛ محبوبیتی که به مرور زمان در سراسر جهان گسترش یافت. این عروسک با الهام یک عروسک آلمانی به نام بیلد لیلی طراحی شده و اسمش هم از نام دختر سازنده (باربارا) گرفته شده است. اگرچه طی دهه‌های گذشته انتقادهای فراوانی دریافت کرده، باربی به روند رو به رشد خود ادامه داد و به یک فرنچایز بزرگ تبدیل شد که می‌توان محصولاتش را در مدیوم‌های مختلف از جمله بازی ویدیویی، سریال انیمیشنی و انیمیشن‌های سینمایی تهیه کرد. در ضمن، این شخصیت یک معشوقه دارد که با نام کن شناخته می‌شود.

شرکت کانن دهه‌ها پیش تلاش کرد فیلم لایو اکشن باربی را ساخته و روانه سینماها کند اما پروژه بنا به دلایلی به نتیجه نرسید. با گذشت چند دهه، اینبار سونی پیکچرز به عروسک پرطرفدار علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت با همکاری متل فیلم لایو اکشنش را بسازد. علی‌رغم تلاش‌های فراوان، سامورایی‌ها به خواسته خود نرسیدند. متل اینبار با وارنر وارد همکاری شده و می‌خواهد اولین فیلم لایو اکشن باربی را جلوی دوربین ببرد. گرتا گرویگ (Greta Gerwig) که فیلم‌های شاخصی از جمله Lady Bird و Little Women را در پرونده هنری خود دارد، به عنوان کارگردان انتخاب شده است. مارگو رابی (Margot Robbie) هم نقش اصلی را بر عهده دارد.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی بازیگر نقش اصلی مرد فیلم Barbie را معرفی کرده است. طبق آنچه در متن آمده، رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) شخصیت کن را جلوی دوربین به تصویر می‌کشد. نویسنده مطلب در بخش دیگری از متن خود تاکید دارد وقتی گاسلینگ برای نخستین بار پیشنهاد حضور در فیلم باربی را دریافت کرد، به دلیل عدم وجود زمان خالی برای فیلمبرداری و تداخل در برنامه‌ریزی‌ها آن را نپذیرفت. با اینحال، نمایندگان وارنر اصرار کرده و به او گفتند تنها انتخابشان برای نقش کن هست. اینطور که به نظر می‌رسد، گاسلینگ سرانجام توانسته است در برنامه کاری خود وقت خالی برای فیلمبرداری این اثر پیدا کند.

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از فیلمنامه Barbie موجود نبوده اما با توجه به آثار پیشین گرتا گرویگ، قطعا با یک اقتباس غیرمستقیم روبرو خواهیم بود. در صورتی که با باربی آشنا ندارید، باید بگوییم نخستین بار در سال ۱۹۶۱ و در صحنه فیلمبرداری یک تبلیغ تلویزیونی با کن ملاقات کرد و در ادامه تصمیم گرفت یک رابطه عاشقانه را با او آغاز کند. مطابق انتظار، رابطه‌شان پر فراز و نشیب بوده و باربی در یک برهه زمانی ترجیح داد از کن جدا شود. این شرایط برای مدتی ادامه داشت تا اینکه تلاش‌های کن نتیجه داد و توانست بار دیگر توجه معشوقه سابق خود را جلب کند.

مارگو رابی اخیرا در Babylon ایفای نقش کرده که جدیدترین اثر دیمین شزل (Damien Chazelle) کارگردان La La Land به شمار می‌رود. رایان گاسلینگ هم طی ماه‌‌های گذشته فیلمبرداری The Grey Man را به اتمام رساند و در آینده‌ای نزدیک جلوی دوربین Wolf Man می‌رود.

تاریخ اکران فیلم Barbie در حال حاضر مشخص نشده اما فیلمبرداری‌اش در ابتدای سال آینده میلادی آغاز خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا