تاریخ انتشار Rust Console Edition سرانجام مشخص شد

آیا این بازی هم به سرویس ایکس‌باکس گیم پس اضافه می‌شود؟

تاریخ انتشار Rust Console Edition سرانجام مشخص شد سورنا رضایی ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
تاریخ انتشار Rust Console Edition

به لطف اطلاعاتی که در فروشگاه‌های سونی و مایکروسافت قرار گرفته، تاریخ انتشار Rust Console Edition سرانجام مشخص شده است.

Rust، یک بازی چندنفره است که در سبک بقا ساخته و به صورت دسترسی زودهنگام در دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر شد. محصول فیس‌پانچ (Facepunch Studios) هیچ داستانی نداشته و اتفاقاتش در نقشه‌هایی رخ می‌دهد که توسط یک سیستم ساخته می‌شوند. کاربر پس از قرار گرفتن در محیط باید به جمع‌آوری منابع مختلف پرداخته و به واسطه آن‌ها یک پناهگاه برای خود بسازد؛ زیرا حیوانات وحشی مانند خرس در محیط وجود دارند. البته حیوانات تنها تهدید نیستند. کاربر باید از سلاح‌های سرد و گرمی که در اختیار دارد برای دفاع از خود در برابر دیگر کاربران بهره ببرد. به این چالش‌ها باید مدیریت گرسنگی، تشنگی و میزان سلامتی را هم افزود.

Rust در ابتدای عرضه ترکیبی از DayZ و Minecraft به شمار می‌رفت؛ زیرا آن زمان زامبی‌ها در محیط وجود داشتند. سیستم ساخت و ساز (Crafting) هم بسیار کاربردی بود و می‌شد با آن پناهگاه را به یک اردوگاه بزرگ تبدیل کرد یا ابزارهای مختلفی ساخت. با وجود چنین مکانیکی، نقدها متوسط بودند. کارشناسان اعتقاد داشتند محصولی که فیس‌پانچ عرضه کرده ناقص بوده و فاصله زیادی تا تبدیل شدن به محصولی قابل‌تجربه دارد. استودیو بریتانیایی تسلیم نشد و به واسطه به‌روزرسانی‌های متعدد طی سال‌های گذشته تغییرات قابل‌توجهی را در بازی به وجود آورد؛ برای مثال، جلوه‌های بصری به واسطه انجین گرافیکی جدید کاملا تغییر کرد و بهبود یافت. زامبی‌ها هم جای خود را به حیوانات وحشی دادند. این بهبودها باعث شد کاربران زیادی به سمت آن جذب شوند.

به لطف به‌روزرسانی‌ای که در فروشگاه‌های سونی و مایکروسافت صورت گرفته، تاریخ انتشار Rust Console Edition مشخص شده است. نسخه‌های دیلاکس و آلتیمیت فردا به فروشگاه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس اضافه شده و علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت هزینه ۵۹.۹۹ دلار و ۷۹.۹۹ دلار آن‌ها را خریداری کنند. مطابق انتظار، نسخه‌های مزبور پاداش‌هایی را شامل می‌شوند که در قالب آیتم‌های مختلف مانند سلاح، ابزار و لباس به خریدار اهدا می‌شوند. نسخه استاندارد که ۴۹.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده، در تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۱ مه) در دسترس خواهد گرفت.

پس از اینکه نسخه کامل Rust در فوریه سال ۲۰۱۸ منتشر شد، سازندگان به صورت رسمی اعلام کردند نسخه‌های کنسولی را توسعه داده و عرضه خواهند کرد. ساخت نسخه‌های کنسولی بنا به دلایلی با چالش‌های مختلفی روبرو شد. در همین حین، ویروس کرونا در تمام کشورها شیوع یافت و بحرانی جهانی لقب گرفت. این اتفاق فاجعه‌بار روی فرآیند توسعه نسخه‌های کنسولی تاثیر گذاشت تا انتظار طرفداران مدت بیشتری به طول بیانجامد.

گروهی از کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس امید داشتند Rust Console Edition به محض عرضه در سرویس ایکس‌باکس گیم پس قرار بگیرد. تاکنون هیچ خبر رسمی‌ای در این باره منتشر نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا