بازی Minecraft Dungeons

هر آنچه باید درباره بازی Minecraft Dungeons بدانید

وقتی دیابلو و ماینکرافت ترکیب می‌شوند!

1%
 • 0/10
هر آنچه باید درباره بازی Minecraft Dungeons بدانید ۰ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

جدیدترین مقاله جامع وب سایت سرگرمی برای افرادی تهیه شده که تصمیم گرفته‌اند پای تجربه بازی Minecraft Dungeons بنشینند اما چیز چندانی درباره‌اش نمی‌دانند.

در پی موفقیت‌های ماینکرافت، استودیو موجانگ و تیم ایکس باکس تصمیم گرفتند بازی‌های مختلفی را با محوریت آن توسعه داده و راهی بازارهای جهانی کنند. یکی از این عناوین، Minecraft Dungeons نام دارد. بازی مزبور در مه ۲۰۲۰ عرضه شد و بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد. کارشناسان در نقدهای به تحسین جلوه‌های بصری و موسیقی پرداختند اما از سادگی بیش از حد گیم پلی، عدم عمق آن و همچنین داستان گله کردند.

در صورتی که اخیرا تصمیم گرفته‌اید پای تجربه ماینکرافت دانجنز بنشینید اما اطلاعات چندانی پیرامونش ندارید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با وب سایت سرگرمی همراه باشید.

بازی Minecraft Dungeons در چه ژانری است؟

بخواهیم ساده بگوییم، Minecraft Dungeons یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی بوده که با انجین گرافیکی آنریل ساخته شده است. این عنوان همچنین محصول مشترک موجانگ و دابل الون به شمار می‌روند.

گیم پلی را می‌توان ترکیبی از ماینکرافت و دیابلو توصیف کرد. خبری از محیطی جهان‌باز و آزادی عمل کامل در ساخت آیتم‌های مختلف نیست. این بازی دوربینی ایزومتریک (از بالا به پایین) داشته و باید به سیاهچاله هزارتو مانند ورود کرده، از تله‌ها عبور کنید، معماها را حل کنید، دشمنان را از پا دربیاورید، به گشت و گذار در محیط پرداخته و لوت‌های ارزشمند را بیابید و نهایتا دشمن اصلی را متوقف کنید.

نکته جالب توجه پیرامون بازی این است که مراحل توسط خود بازی طراحی می‌شود. در نتیجه، تجربه شما با دیگران تفاوت دارد.

داستان ماینکرافت دانجز درباره چیست؟

Minecraft Dungeons مانند هر بازی دیگری دارای داستان است اما نباید روی آن حساب بازی کرد. به بیان دقیق‌تر، داستان از پیچیدگی خاصی نبوده و تنها بهانه‌ای است تا وارد سیاهچاله شده و چالش‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.

شخصیت منفی بازی فردی به نام آرچ الاگر است. او قبلا در یک روستا زندگی می‌کرد اما بنا به دلایلی تبعید شد. آرچی که چاره‌ای نداشت، سفری را آغاز کرد تا خانه جدیدی برای خود بیابد. او حین سفر با یک مکعب به نام Orb of Dominance مواجه شد و به واسطه آن قدرت باورنکردنی‌ای بدست آورد. مطابق انتظار، دستیابی به قدرت زیاد بهایی دارد. او به انسانی بی‌رحم و شرور تبدیل شده که به روستاها حمله کرده و اهالی‌اش را به بردگی می‌گیرد.

شما کنترل شخصیتی را بر عهده می‌گیرید که ماموریت دارد خود را به سکونتگاه آرچی رسانده و او را متوقف کند.

امکان تجربه چندنفره بازی Minecraft Dungeons وجود دارد؟

استودیوهای موجانگ و دابل الون به کاربران Minecraft Dungeons حق انتخاب داده‌اند تا بتوانند به صورت تکنفره یا چندنفره پای تجربه آن نشسته و داستان را به انتها برسانند. برای تجربه تکنفره نیازی به اتصال به اینترنت نیست اما اگر می‌خواهید دوستانتان همراهی‌تان کنند، طبیعتا باید به اینترنت متصل باشید. در صورتی که می‌خواهید تجربه هیجان‌انگیز و بهتری از دانجز داشته باشید، توصیه می‌کنیم به سراغ حالت چندنفره‌اش بروید؛ زیرا ماینکرافت دانجنز اساسا یک بازی چندنفره است.

کراس پلتفرم، قابلیتی است که به کاربران پلتفرم‌های متفاوت اجازه می‌دهد پای تجربه یک بازی مشابه بنشینند. ماینکرافت دانجز در ابتدا از آن بهره نمی‌برد اما موجانگ وعده داده بود اضافه‌اش خواهد کرد. استودیو سوئدی پای حرف خود ایستاد و کراس پلتفرم را نهایتا در نوامبر ۲۰۲۰ به بازی افزود.

سیستم پیشرفت ماینکرافت دانجنز چگونه عمل می‌کند؟

بازی Minecraft Dungeons برخلاف دیگر نسخه‌های ماینکرافت سیستم کلاس‌محور را کنار گذاشته و به سیستم زره‌محور روی آورده است. به بیان دقیق‌تر، قابلیت‌ها و سبک بازی‌تان کاملا به سلاح‌ها و دیگر تجهیزاتی بستگی دارد که پروتاگونیست حمل می‌کند. بدین ترتیب، شما با چند تغییر کوچک در لیست تجهیزات خود می‌توانید از یک مبارز به کمانداری تبدیل شود که دشمنانش را از فاصله از پا درمی‌آورد.

پنج مورد روی سبک بازی شما تاثیر مستقیم می‌گذارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته و معرفی‌شان می‌کنیم:

 • سلاح‌های دستی: سلاح‌های دستی به هر گونه ابزار جنگی گفته می‌شود که برای مبارزه با فاصله کم مناسب است. این ابزار می‌تواند شمشمیر، تبر یا حتی نوع خاصی از دستکش باشد. مطابق انتظار، انواع زیادی از سلاح‌های دستی وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف منحصربفردی دارند.
 • سلاح‌های دوربرد: سلاح‌های دوربرد به هر نوع ابزاری گفته می‌شود که برای کشتن دشمن از فاصله نسبتا دور مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال، می‌توان به تیر و کمان یا زوبین اشاره کرد. سلاح‌های دوربرد مانند سلاح‌های دستی انواع متعددی داشته و هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند؛ برای مثال، برخی چند تیر شلیک می‌کنند.
 • زره: زره نیازی به توضیح چندانی ندارد. این مورد تاثیری مستقیم روی سلامتی شما داشته و می‌تواند نقش مهمی در جریان نبردها ایفا می‌کند. زره‌ها هم انواع مختلفی دارند.
 • آرتیفکت‌ها: آرتیفکت‌ها به آیتم‌های قدرتمندی گفته می‌شود که به کاربر خود یک قابلیت اعطا می‌کنند؛ این قابلیت می‌تواند وارد کردن صدمه زیاد به گروهی از دشمنان، افزایش میزان سلامتی متحدان یا احضار کردن همراه باشد. هر کاربر می‌تواند سه آرتیفکت با خود حمل کند.
 • افسون‌ها: افسون‌ها یک نوع آپگرید بوده و به آیتم‌هایی گفته می‌شوند که عملکرد سلاح یا زره را بهبود می‌بخشد.

بازی ماینکرافت دانجز یک سیستم لول بندی در خود دارد. با افزایش لول امتیازهایی به شما داده می‌شود که به واسطه آن‌ها می‌توانید افسون‌های مختلف را خریداری کنید. البته دستیابی به امتیاز برای خرید افسون، تنها مزیت افزایش لول نیست. افزایش لول باعث می‌شود لوت‌هایی ارزشمندترین سر راهتان قرار بگیرند.

سیستم لوت بازی Minecraft Dungeons چگونه است؟

با کشتن دشمنان و باس‌ها، کشف راز یا باز کردن صندوقچه لوت‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد. این لوت می‌تواند زره، آرتیفکت یا دیگر انواع مختلف آیتم‌ها باشد. در صورتی که خوش‌شانس باشید، آیتم ارزشمندی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ممکن است حین تجربه چندنفره بازی نگران باشید هم‌تیمی‌هایتان لوت‌ها را بقاپند. باید گفت نگرانی در این مورد بی‌مورد است؛ زیرا وقتی یک صندوقچه باز می‌شود، به تمامی اعضای گروه یک آیتم داده می‌شود. نکته جالب ماجرا اینجا است که فاصله اهمیتی نداشته و حتی کاربری که در نقطه‌ای دور از صندوقچه قرار دارد هم آیتمی را دریافت می‌کند.

یافتن لوت‌های ارزشمند، تنها راه برای قدرتمند شدن در بازی Minecraft Dungeons است. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم گوشه و کنار محیط‌ها را برای یافتن لوت بچرخید.

چه دشمنانی در ماینکرافت دانجنز وجود دارند؟

در صورتی که پیش‌بینی کرده بودید همان چهره‌های قدیمی را در بازی ببینید، باید بگوییم تا حدودی حق با شما است. محصول مشترک موجانگ و دابل الون دشمنان قدیمی مانند کریپر، زامبی، اسکلتن یا اندرمن را در خود جای داده است. به این‌ها باید موارد جدیدی را اضافه کرد. باس فایت‌ها هم در گوشه و کنار قرار دارند. مطابق انتظار، بسیار قدرتمند بوده و شکستشان استراتژی‌های متفاتی را می‌طلبد.

آیا بازی Minecraft Dungeons بسته‌های الحاقی دارد؟

یکی از مهم‌ترین ایراداتی که به نسخه جدید ماینکرافت وارد بود، مراحل نه چندان زیاد است. خوشبختانه موجانگ و دابل الون به وعده خود عمل کرده و بسته‌های الحاقی متعددی را به صورت رایگان عرضه کرده‌اند که تعدادشان به رقم ۶ می‌رسد. در ادامه می‌توانید نامشان را مشاهده کنید:

 • Jungle Awakens
 • Creeping Winter
 • Howling Peaks
 • Hidden Depths
 • Flames of the Nether
 • Echoing Void

بد نیست بدانید به جز Flames of the Nether تمامی بسته‌های الحاقی روایتگر یک داستان هستند.

چگونه تجربه بهتری داشته باشیم؟

در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌توانند در بهبود تجربه‌تان حین به پایان رساندن بازی Minecraft Dungeons تاثیرگذار باشند.

نشانگر را نادیده بگیرید

در بازی یک نشانگر وجود دارد که مقصد را به شما نشان می‌دهد. توصیه می‌کنیم آن را نادیده گرفته و به گشت و گذار در محیط بپردازید؛ زیرا لوت‌ها معمولا سر راهتان قرار نداشته و باید پیدایشان کنید. گشت و گذار بیشتر در محیط تنها به یافتن لوت‌های بیشتر منجر نمی‌شود. قطعا حین امتحان کردن تمامی مسیرها و راه‌ها با دشمنانی مواجه می‌شوید که چاره‌ای جز کشتنشان ندارید. این اتفاق تاثیر مستقیمی روی سرعت پیشرفت شما داشته و باعث می‌شود سریع‌تر لولتان بالا برود.

از چالش استقبال کنید

معمولا توصیه نمی‌کنیم با درجه‌های سختی بالا پای تجربه یک بازی بنشینید؛ زیرا می‌تواند به شکست‌های پی در پی و نهایتا کلافگی شما منجر شود. گزاره مزبور چندان برای بازی Minecraft Dungeons صادق نبوده و توصیه می‌کنیم حتما به سراغ درجه سختی بالاتر بروید. به خصوص اینکه محصول مشترک موجانگ و دابل الون امکانی را فراهم کرده تا قبل از آغاز هر ماموریت درجه سختی را انتخاب کنید.

فراموش نکنید، افزایش درجه سختی به معنای دریافت لوت‌های ارزشمندتر است.

برخی از دشمنان در الویتند!

با پیشرفت در بازی و ورود به مراحل جدیدتر با انواع جدیدتری از دشمنان مواجه می‌شوید. دو نوع از سرسخت‌ترین‌ها Enchanter و Geomancer هستند. Enchanter میزان سلامتی چندان زیادی نداشته و به راحتی کشته می‌شود اما او با حضورش در محیط قدرت دیگر دشمنان را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، کشتن او باید در اولویت باشد.

Geomancer در آن سوی ماجرا قرار گرفته و کشتنش ساده نیست. وقتی بخواهید نزدیک شوید، میله‌هایی را از دل زمین بیرون می‌آورد که اجازه نمی‌دهد به سمتش حرکت کرده و مجبور به تغییر مسیر می‌شوید. از همه مهمتر، برخی از میله‌ها با گذشت چند ثانیه منفجر شده و به کاراکترتان صدمه وارد می‌کنند.

اطراف کمپتان را بچرخید

هر بار که ماموریتی را به سرانجام رسانده و به کمپتان بازمی‌گردید، در اطراف کمپتان یک صندوقچه ظاهر می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از آغاز ماموریت جدید محیط را گشته و صندوقچه را بیابید.

تی‌ان‌تی‌ها را برای گروه‌های بزرگ نگه دارید

تی‌ان‌تی‌ها شعاع انفجار زیادی داشته و از همه مهم‌تر، می‌تواند صدمه قابل‌توجهی را به گروهی از دشمنان وارد کند. توصیه می‌کنیم مکعب تی‌ان‌تی را در گوشه‌ای از محل درگیری گذاشته و دشمنان ساده را از میان بردارید. با افزایش تعداد دشمنان، به سراغ تی‌ان‌تی رفته و از آن برای نابود کردنشان بهره ببرید. توجه داشته باشید، حین حمل مکعب تی‌ان‌تی تنها می‌توانید از سلاح‌های دستی مانند شمشیر استفاده کرده و خبری از سلاح‌های دوربرد نیست.

هر مرحله را چند بار به اتمام برسانید

تمامی مراحل گوشه و کنار زیادی داشته و احتمال اینکه همه لوت‌های موجود در هر کدام را در بار اول پیدا کنید، بسیار پایین است. از همین رو، توصیه می‌کنیم مراحل را چند بار به اتمام برسانید. در ضمن، قبل از اینکه وارد یک مرحله شوید، پنجره‌ای به نمایش گذاشته شده و به واسطه آن می‌توانید بفهمید تمامی آیتم‌ها و لوت‌های آن مرحله را پیدا کرده‌اید یا خیر.

ماینکرافت دانجنز با چه قیمت و روی چه پلتفرم‌هایی در دسترس است؟

بازی Minecraft Dungeons یک محصول فرست پارتی به شمار می‌رود. با این حال، غیر از نسل هشتم و نهم ایکس باکس روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی هم در دسترس قرار دارد.

نسخه پایه ماینکرافت دانجنز با پرداخت ۲۰ دلار قابل‌خریداری است. در صورتی که می‌خواهید تجربه‌ای کامل داشته باشید، می‌توانید سراغ نسخه آلتیمیت بروید که جدا از نسخه پایه، تمامی شش بسته الحاقی را در خود جای داده داده است. این نسخه حدودا ۴۰ دلار قیمت دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments