1%
  • 0/10

روسیه به دنبال ساخت کنسول بازی است

رقابت با پلتفرم‌‌ها

روسیه به دنبال ساخت کنسول بازی است ۱ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول بازی روسیه

به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، این کشور در حال بررسی سرمایه‌گذاری برای ساخت کنسول بازی داخلی است.

در حال حاضر دو کشور آمریکا و ژاپن صنعت بازی‌ها و کنسول‌های گیمینگ جهان را در اختیار دارند؛ از مایکروسافت گرفته تا سونی و نینتند، هر یک به لطف پلتفرم‌های خود، میلیون‌ها کاربر در اقصی نقاط جهان دارند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، آغاز رقابت با این غول‌ها کمی سخت و چالش‌برانگیز خواهد بود.

با این حال، شاید روسیه در آینده نه چندان به یکی از رقیبان سرسخت این کمپانی‌ها تبدیل شود. در واقع، به تازگی آقای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک کنفرانس بر توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور تاکید کرده و ۹ دستور برای پیگیری را شخصا امضا کرده است.

یکی از این دستورات، توسعه یک پلتفرم کامل سرگرمی به صورت دیجیتالی است که شباهت زیادی به فعالیت‌های چند سال اخیر کمپانی ولو، صاحب پلتفرم استیم و کنسول استیم دک، دارد. از طرفی، پوتین دستور داده که یک سیستم‌عامل و فضای ابری مناسب برای این پلتفرم‌ها و کنسول‌های گیمینگ توسعه دهند.

نخست‌وزیر کشور روسیه مسئولیت پیگیری و رسیدگی به این برنامه‌ها را برعهده دارد و قرار است تا تاریخ ۱۵ ژوئن سال جاری (۲۶ خرداد ماه پیش‌رو) این دستورات را به مرحله عمل برساند. به گفته سخنگوی کاخ کرملین، این دستورات به منظور تقویت بازار داخلی بازی و توسعه کنسول در روسیه صادر شده و در آینده صنعت گیمینگ بومی‌سازی خواهد شد.

در حال حاضر جزئیاتی از شرکت سازنده این کنسول‌های گیمینگ و همکاری آن‌ها با سازندگان سخت‌افزار، توسعه‌دهندگان بازی‌ها و شرکت‌های ناشر در دسترس نیست. با این حال، اگر کشور روسیه بخواهد با کمپانی‌های سرششناسی از جمله مایکروسافت و سونی وارد رقابت شود، بدون شک مسیر سختی در پیش دارد و برای موفقیت، باید برنامه‌ریزی بسیار دقیقی در اختیار داشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments