بازگشت رسمی جرج لوکاس به فرنچایز جنگ ستارگان تکذیب شد

شایعه‌ای که از همان ابتدا بعید به‌ نظر می‌رسید

جرج لوکاس

کلیتون سندل، گزارشگر شبکه‌ی ABC، با انتشار یک توییت شایعه‌ی بازگشت جرج لوکاس به فرنچایز جنگ ستارگان و نوشتن فیلمنامه‌ی سریال پیش درآمد Rogue One را تکذیب کرد.

طی یک هفته‌ی اخیر شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که خوشحالی بسیاری از طرفداران فرنچایز جنگ ستارگان را به همراه داشت. طبق این شایعه، جرج لوکاس (George Lucas) قرار بود به‌ شرکت لوکاس‌فیلم بازگشته و به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی و نویسنده روی سریال پیش درآمد Rogue One: A Star Wars Story کار کند. لوکاس در سال ۲۰۱۲ میلادی شرکت لوکاس‌فیلم و حق امتیاز جنگ ستارگان را به دیزنی فروخت و از آن زمان تاکنون حضور رسمی در روند ساخت هیچ یک از محصولات مرتبط با این فرنچایز نداشته است. با توجه به توییت اخیر کلیتون سندل (Clayton Sandell)، گزارشگر شبکه‌ی ABC، این شایعه حقیقت ندارد:

جرج لوکاس قرار نیست برای نویسندگی، تهیه‌کنندگی یا کارگردانی سریال دیزنی پلاس با محوریت کاسیان اندور (یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم Rogue One) بازگردد. از گفتن آن خجالت می‌کشم اما منابع خبری خود را به زحمت انداختم و صحت این موضوع را بررسی کردم.

شایعه‌ی بازگشت جرج لوکاس به فرنچایز جنگ ستارگان از همان ابتدای انتشار بعید به‌ نظر می‌رسید. باب ایگر (Bob Iger)، مدیرعامل دیزنی، در کتاب خاطرات خود که تحت عنوان The Ride of a Lifetime: Lessons Learned from 15 Years as CEO of the Walt Disney Company منتشر شده بود نوشت لوکاس به‌خاطر استفاده نشدن یادداشت‌های او ناراحت شده است؛ لوکاس طرح کلی اتفاقات سه قسمت پایانی خط داستانی اسکای‌واکر را نوشته بود. مدیران دیزنی هم در هنگام خرید لوکاس‌فیلم آن‌ها را خوانده و نظر مثبتی داشتند. در نتیجه، آن یادداشت‌ها را خریداری کردند.

ظاهرا در فیلم‌های Star Wars: The Last Jedi ،Star Wars: The Force Awakens و Star Wars: The Rise of Skywalker از آن یادداشت‌ها استفاده نشد و مدیران دیزنی ترجیح دادند در مسیری متفاوت با چیزی که جرج لوکاس در ذهن داشته قدم بگذارند؛ موضوعی که نهایتا به ناراحتی این فیلمساز آمریکایی ختم شد. باب ایگر درباره‌ی استفاده نکردن از آن یادداشت‌ها در سه‌گانه‌ی پایانی اسکای‌واکر و همچنین واکنش لوکاس در کتاب خود نوشت:

من و آلن هورن (Alan Horn) یادداشت‌های جرج را خواندیم و به این نتیجه رسیدیم که باید آن‌ها را بخریم. البته در قرارداد خرید تاکید کردیم هیچ تعهدی برای به کار گیری و پایبندی به یادداشت‌هایی که او آماده کرده است نداریم.

او می‌دانست که در بحث تصمیم‌گیری و به کار گیری خلاقیت مستقل عمل می‌کنم اما پذیرش این موضوع برای او آسان نبود. به‌ همین دلیل، با بی میلی پذیرفت که در صورت درخواست، به ما مشورت دهد. به او قول دادم که از ایده‌های او استقبال می‌کنیم اما مانند یادداشت‌ها، هیچ اجباری برای به کاری گیری‌شان وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی از سریال پیش درآمد Rogue One نداشته و حتی نمی‌دانیم روند فیلمبرداری آن چه زمانی آغاز می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا