#مهسا_امینی

نسخه جدید GTA ظاهراً در دست توسعه قرار دارد

خبری از انتشار این محصول برای کنسول‌های نسل هشتمی نیست

نسخه جدید GTA

با توجه به آگهی استخدامی که استودیو راک‌استار نورث در وب‌سایت خود قرار داده، به‌نظر می‌رسد شایعات اخیر درست بوده و روند ساخت نسخه جدید GTA از چند وقت قبل آغاز شده است.

راک‌استار نورث به‌تازگی آگهی استخدامی را در وب‌سایت خود قرار داده است که از تمرکز ویژه این استودیو روی نسل بعدی کنسول‌ها و ساخت یک عنوان جدید خبر می‌دهد؛ عنوانی که به‌نظر می‌رسد نسخه جدید Grand Theft Auto باشد. با توجه به آگهی استخدام، این استودیو به‌دنبال یک برنامه‌نویس با استعداد می‌گردد تا به دیگر اعضای استودیو در ساخت یک سیستم انیمیشن کمک کند. این سیستم قرار است در یک بازی جهان‌باز و نسل نهمی مورد استفاده قرار بگیرد. در توضیحات آگهی استخدام آمده است:

دنبال برنامه‌نویسی مستعد و با تجربه می‌گردیم تا به ما در توسعه یک سیستم پیشرفته انیمیشن برای محصولی جهان‌باز و کاراکترمحور کمک کند. گروهی از برنامه‌نویسان و محققان از سراسر جهان در حال همکاری هستند تا مرزهای مربوط به انیمیشن‌ کاراکترها را در سخت‌افزارهای نسل بعد جابجا کنند.

با توجه به توضیحات ارائه شده، یک چیز کاملاً مسلم و قطعی است. محصولی که Rockstar North روی آن کار می‌کند تنها برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه می‌شود و نمی‌توان انتظار داشت که روی پلی‌استیشن ۴ یا ایکس‌باکس وان هم قابل تجربه باشد. نکته دیگری که از این آگهی استخدام می‌توان برداشت کرد، برنامه‌ریزی این استودیو برای افزایش میزان فعالیت‌های خود است.

Red Dead Redemption 2 تنها محصول این شرکت بود که منحصراً برای کنسول‌های نسل هشتمی ساخته شد. در حالی که این رقم برای نسل قبل بیشتر بود. حتی GTA V هم که برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفت، در ابتدا برای دو کنسول نسل هفتمی پلی‌استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شده بود. در نتیجه یک بازی نسل هفتمی تلقی می‌شود.

اگرچه این احتمال وجود دارد که راک‌استار نورث مشغول ساخت نسخه‌های نسل نهمی Red Dead Redemption 2 باشد اما این موضوع با در نظر گرفتن توضیحات آگهی استخدام بعید به‌نظر می‌رسد. در آگهی استخدام آمده فرد مورد نظر روی ساخت، نگهداری و گسترش یک سیستم انیمیشن بزرگ و باکیفیت بالا کار خواهد کرد که این موضوع را می‌توان اشاره به یک بازی کاملاً جدید در نظر گرفت. 

از آن‌جایی که از عرضه آخرین نسخه Grand Theft Auto پنج سال می‌گذرد، احتمالاً شایعات درست بوده و نسخه جدید GTA در دست ساخت قرار دارد. آخرین نسخه این فرنچایز ۱۱۵ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروش داشته است و در حال حاضر سومین عنوان پرفروش در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. GTA V همچنین حدوداً شش میلیارد دلار برای سازندگان خود درآمد داشته است تا سودآورترین محصول سرگرمی نام بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا