#مهسا_امینی

شرکت تیک تو از آینده‌ی GTA Online پس از آغاز نسل نهم می‌گوید

تیک تو عملکرد بسیار خوبی در سه ماهه‌ی نخست سال مالی داشته است

شرکت تیک تو از آینده‌ی GTA Online پس از آغاز نسل نهم می‌گوید سورنا رضایی ۰ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
آینده‌ی GTA Online

تیک تو اینتراکتیو در جلسه‌ای که اخیرا با محوریت عملکرد مالی شرکت برگزار شد، درباره‌ی آینده‌ی GTA Online و برنامه‌هایش برای این بازی صحبت کرد.

اگرچه هفت سال از عرضه‌ی GTA Online برای پلتفرم‌های هدف می‌گذرد اما پشتیبانی آن همچنان ادامه دارد. راکستار نورث از همان ابتدا تمرکز ویژه‌ای روی انتشار به‌روزرسانی‌های بزرگ و کوچک برای اضافه کردن محتویات جدید قرار داد و از همین طریق توانست این بازی آنلاین را در مرکز توجه‌ها نگه دارد. تعداد زیادی از به‌روزرسانی‌ها مقیاس بزرگی نداشته و تنها آیتم‌ها، وسائل نقلیه و چالش‌های جدیدی را اضافه می‌کردند اما این شرایط طی ماه‌های آینده تغییر خواهد کرد. راکستار وعده داد در تابستان سال جاری میلادی به‌روزرسانی بزرگی را منتشر می‌کند. این استودیوی آمریکایی همچنین قصد دارد در ماه‌های باقی مانده‌ی از سال جاری میلادی به‌روزرسانی بسیار بزرگی را عرضه کند که یک لوکیشن کاملا جدید را به نقشه اضافه خواهد کرد.

تیک تو اینتراکتیو (شرکت مادر راکستار نورث و راکستار گیمز) چندی پیش جلسه‌ای را برای ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار کرد. در بخشی از این جلسه به آینده‌ی GTA Online و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای آن پرداخته شد. بر این اساس، نسخه‌های پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی با آغاز نسل نهم محتویات انحصاری دریافت می‌کنند. متاسفانه مسئولان تیک تو وارد جزئیات نشده و اطلاعاتی را درباره‌ی نوع محتویات در نظر گرفته شده به اشتراک نگذاشتند. همچنین نمی‌دانیم این محتویات از همان ابتدا در دسترس خواهند بود یا مدتی بعد از عرضه به واسطه‌ی یک به‌روزرسانی به بازی اضافه می‌شود. در ضمن، نسخه‌های نسل نهمی GTA Online از لحاظ وضوح تصویر، جزئیات گرافیکی و همچنین نرخ فریم عملکرد بهتری نسبت به نسخه‌های نسل هشتمی خواهند داشت.

تیک تو اینتراکتیو در بخش دیگری از جلسه گزارشی را از عملکرد تجاری خود به اشتراک گذاشت. طبق اطلاعات منتشر شده، این شرکت در سه ماهه‌ی نخست سال مالی ۲۰۲۱ بیش از ۸۳۱ میلیون دلار درآمد داشته که بی‌سابقه بوده و یک رکورد در تاریخ ۲۶ ساله‌ی شرکت به شمار می‌رود. طبق توضیحاتی که مسئولان شرک ارائه کردند، همه‌گیری ویروس کرونا و در نتیجه اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی باعث شد تا کاربران پول بیشتری برای بازی‌های ویدیویی هزینه کنند. برای مثال، درآمد حاصل از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای با رشدی ۵۲ درصدی به رقم ۴۸۲ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار رسید. بخش عمده‌ی این رقم از فروشگاه‌های Red Dead Online، NBA 2K20 ،GTA Online و Borderlands 3 به‌دست آمده است. در ضمن، میزان خرید از فروشگاه GTA Online در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۱۵۵ درصد رشد داشته است.

این ناشر آمریکایی آمار فروش تعدادی از محصولات خود را هم به‌روزرسانی کرد. میزان فروش Grand Theft Auto V با افزایشی ۱۵ میلیون نسخه‌ای نسبت به فوریه‌ی سال جاری میلادی، از مرز ۱۳۵ میلیون نسخه عبور کرده است. از آن‌جایی که این محصول برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس هم عرضه خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود فروش بازی پس از آغاز نسل نهم ادامه داشته باشد. در ادامه می‌توانید میزان فروش چهار محصول شاخص و مهم دیگر را مشاهده کنید:

  • Red Dead Redemption 2: سی و دو میلیون نسخه
  • NBA 2K20: چهارده میلیون نسخه
  • Borderlands 3: ده میلیون و پانصد هزار نسخه
  • The Outer Worlds: دو میلیون و هشتصد هزار نسخه

تیک تو اینتراکتیو اشاره‌ای به میزان فروش Disintegration نداشت اما اعلام کرد این بازی نتوانسته از پس انتظارات مالی بربیاید. در ضمن، تیک تو تنها شرکتی نیست که دوران خوبی را پشت سر می‌گذارد. مایکروسافت و کپکام هم چنین شرایطی دارند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا