ساخت فیلم Alita: Battle Angel 2 چه زمانی آغاز خواهد شد؟

رابرت رودریگز می‌خواهد قسمت دوم آلیتا را بسازد

فیلم Alita: Battle Angel 2

رابرت رودریگز به تازگی تائید کرده که با جیمز کامرون برای ساخت فیلم Alita: Battle Angel 2 صحبت کرده است و احتمالا پس از پایان تولید سریال Book of Boba Fett به سراغ ساخت آن خواهد رفت.

فیلم Alita: Battle Angel که اقتباسی است از مانگایی با همین نام، از سال ۲۰۰۰ در دست ساخته بود و جیمز کامرون نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشت. پس از سال‌ها از آغاز ساخت آن، کامرون در نهایت کارگردانی این پروژه را به رابرت رودریگز سپرد تا خود روی قسمت دوم آواتار و دیگر دنباله‌های آن کار کند.

این اثر بالاخره در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۷ بهمن ۱۳۹۷) در سینماها اکران شد و آخرین فیلمی بود که کمپانی فاکس قرن بیستم قبل از خریداری شدن توسط دیزنی آن را پخش کرد. فیلم Alita: Battle Angel بیش از ۴۰۴ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشت و در حال حاضر به عنوان پرفروش‌ترین ساخته‌ی رابرت رودریگز شناخته می‌شود. با اینحال گزارش شده که بودجه‌ی فیلم حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده، علاوه بر این منتقدان مختلف، واکنش‌های متفاوتی نسبت به آن داشتند. این‌ها باعث شد با وجود این که این اثر طرفداران زیادی پیدا کرده بود، اما ساخت دنباله‌ای برای آن بعید به نظر برسد، با اینحال احتمالا رابرت رودریگز و جیمز کامرون برنامه دارند تا به‌زودی به سراغ ساخت فیلم Alita: Battle Angel 2 بروند.

رابرت رودریگز در گزارش جدیدی که اخیرا رسانه‌ی The Hollywood Reporter درباره‌ی سریال The Book of Boba Fett منتشر کرده، اعلام کرده که او هنوز هم آماده‌ی ساخت فیلم Alita: Battle Angel 2 است. این فیلمساز گفت که به تازگی با کامرون در مورد توسعه‌ی یک پروژه صحبت کرده است که پس از پایان کار او روی The Book of Boba Fett شاهد ساخت آن خواهیم بود. به نظر می‌رسد که کامرون نیز به تولید این دنباله علاقه‌مند است و مخالفتی با آن ندارد. نقل قول کامل رودریگز را در زیر بخوانید:

من و جیم اخیرا در مورد آن صحبت کردیم و هنوز هم بسیار به آن علاقه‌مندیم. به او گفتم بگذار The Book of Boba Fett را تمام کنم و سپس بیا کار را شروع کنیم.

با توجه به اتفاقات فیلم اول، می‌توان گفت پتانسیل ساخت فیلم Alita: Battle Angel 2 وجود دارد و احتمال دارد شخصیت نوا با بازی ادوارد نورتون در این قسمت و حتی دنباله‌های احتمالی بعدی آن حضور بسیار بیشتری داشته باشد و همچنین جزئیات بیشتری در مورد گذشته‌ی آلیتا بررسی شود. اگرچه ممکن است Alita: Battle Angel در باکس آفیس خیلی موفق نبوده باشد، اما مثل دیگر پروژه‌هایی که جیمز کامرون در ساختشان نقش داشته، طرفداران زیادی دارد و به نظر می‌رسد دیزنی هم به تولید این دنباله چراغ سبز نشان خواهد داد.

دیزنی اخیرا از مجموعه‌هایی که مالکیتشان قبلا در اختیار شرکت فاکس قرن بیستم بوده، از جمله Home Alone و The Ice Age برای تقویت برنامه‌های خود در سرویس اشتراکی +Disney‌ استفاده کرده است. قسمت جدید Home Alone با نام Home Sweet Home Alone مدتی پیش به عنوان یک فیلم اختصاص سرویس +Disney منتشر شد و به‌زودی هم The Ice Age Adventures of Buck Wild در آن در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین شاید قسمت جدید Alita: Battle Angel هم در قالب یک برنامه‌ی اختصاصی برای این سرویس منتشر شود. حتی کامرون هم احیرا درباره‌ی تمایلش برای آزمایش سرویس‌های استریم و تولید محصولاتی برای آن‌ها صحبت کرده بود و این احتمالا یعنی که او از این ایده استقبال خواهد کرد.

3 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا