استودیو Riot Games از انتشار نسخه موبایل بازی Valorant خبر داد

عنوان Valorant یک ساله شد

یک سالگی عنوان Valorant

یک سال از انتشار عنوان Valorant گذشته و استودیو Valve سایه موفقیت چشم‌گیر این بازی را بر دوش CS:GO به وضوح می‌بیند. سخنان مدیران اجرایی استودیو Riot Games، خبر از آینده‌ای بسیار روشن برای عنوان Valorant می‌دهند.

امروز اولین سالگرد انتشار بازی Valorant اثر پرطرفدار و شوتر اول شخص استودیو Riot Games بوده و توسعه دهندگان اخباری شگفت انگیز برای ما دارند. استودیو Riot Games اعلام کرد که در حدود ۱۴ میلیون کاربر در هر ماه وارد بازی Valorant شده و آن را تجربه می‌کنند و طی این دوره یک ساله بیش از نیم میلیارد مسابقه در این عنوان به سرانجام رسیده است. اگر نمی‌دانید این ارقام چه معنایی دارند، می‌توانید آن را با عنوان Counter-Strike: Global Offensive مقایسه کنید که ماه گذشته توانست نزدیک به ۲۷ میلیون کاربر را سرورهای خود جمع آوری کند و این درحالی‌ست که تنها یک سال از انتشار Valorant گذشته و در طرف مقابل عنوان Counter-Strike بیش از دو دهه در این زمینه فعالیت کرده است. اولین عنوان سری Counter-Strike در سال ۱۹۹۹ و آخرین سری آن یعنی CS:GO در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است.

استودیو Riot Games تنها ارقام را در اختیار ما نگذاشته و برنامه‌های بیشتر و بزرگ‌تری برای نام Valorant درسر داشته و ازهمین رو، آن‌ها از انتشار بازی Valorant Mobile یا همان عنوان Valorant برای گوشی‌های موبایل خبر دادند که البته به همین میزان اطلاعات بسنده کرده و جزئیاتی بیشتری در اختیار ما قرار ندادند. تنها نکته واضح این است که ما با سبک بتل رویال روبه‌رو نخواهیم بود و باید منتظر یک بازی شوتر اول شخص مانند نسخه رایانه‌های شخصی این بازی باشیم. آنا دونلون (Anna Donlon) کارگردان بازی Valorant درباره این عنوان گفت:

یکی از بزرگ‌ترین اهداف ما در سال اولین انتشار بازی، جلب احترام و اعتماد جامعه FPS (شوتر اول شخص) بازان جهان بود و می‌خواستیم ثابت کنیم که Valorant همیشه به ساختارهای پایه و اصل عناوین Tactical Shooter پایبند است. به‌طور کلی هدف و عقیده استودیو Riot Games بوده که همیشه خود را به استودیو محبوب و البته محتاط تر Valve، توسعه دهنده بازی CS:GO نزدیک کند.

درسوی دیگر اینگونه به‌نظر می‌رسد که بازی Valorant بسیار در مسابقات ESport موفق بوده و به گفته استودیو Riot Games، فینال مسابقات هفته گذشته بین Sentinels و Fnatic در شهر ریکیاوک کشور ایسلند بیش از یک میلیون بیننده را جذب خود کرده و به‌طور میانگین در هر دقیقه ۸۰۰.۰۰۰ بیننده را پشتیبانی کرده است. آن‌ها همچنین اعلام کردند که طی یک ماه پیش‌رو جشن‌هایی برای سالگرد بازی برگزار خواهد شد که طی آن کاربران انبوهی آیتم‌های درون بازی از جمله Event Pass رایگان دریافت خواهند کرد. عنوان Valorant بهترین عنوان آنلاین چندنفره وبسایت PC Gamer در سال ۲۰۲۰ نام گرفت و حال بازی CS:GO بالاخره رقیبی جدی در برابر خود دارد.

ما انتظار داریم که طی یک ماه جشن در بازی Valorant، اطلاعاتی بیشتر درباره نسخه گوشی‌های موبایل در اختیار ما قرار بگیرد و از آنجایی که عنوان CS:GO نسخه گوشی‌های موبایل ندارد، می‌تواند به نفع Valorant بوده و باعث افزایش روزانه کاربران این عنوان در رایانه‌های شخصی نیز بشود. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید بازی Valorant می‌تواند پس از سال‌های طولانی تاج‌وتخت را از عنوان CS:GO برباید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا