شهر رودز در Red Dead Redemption 2

راز تلخ و هولناک شهر رودز در Red Dead Redemption 2

شهر رودز، تاریک‌ترین شهر دنیای جان و آرتور است!

بازی‌های استودیو راکستار همیشه میزبان برخی از بهترین رازهای دنیای ویدیو گیم بوده و بازی Red Dead Redemption 2‌ نیز این ویژگی را به ارث برده است. در این مطلب قصد داریم به بررسی راز شهر رودز در Red Dead Redemption 2 بپردازیم.

جهان ژرف بازی Red Dead Redemption 2 مملو از اسراری بوده که تا به امروز نیز تمام آن‌ها کشف نشده‌اند. یکی از شهرهای این بازی که بیشترین رازها را در خود داشته، شهر رودز (Rhodes) است. این شهر به دلیل اسرار تاریک خود میان کاربران معروف است. طراحی شهر رودز به بهترین شکل ممکن یک شهر در دوران غرب وحشی را به ما نشان می‌دهد، اما این اسرار شهر هستند که آن را به یک شهر واقعی در غرب وحشی تبدیل می‌کنند.

اسرار تاریک این شهر مهم در بازی Red Dead Redemption 2 پیرامون شخصی با نام جسپر (Jasper) می‌گردنند. اگر شما داستان‌های این شخصیت معروف دنیای رد دد رمپشن را دنبال کنید، متوجه می‌شوید که داستان جسپر تنها به ربودن غریبه‌ای اسرار آمیز ختم نشده و اتفاقات تراژیک پیرامون او مدت زمانی طولانی است که نام رودز را لکه دار کرده است!

ارتباط با غریبه‌ها در شهرهای بازی Red Dead Redemption 2 اتفاقی عادی بوده و داستان آرتور (Arthur) و جسپر نیز از چنین ارتباطی آغاز می‌شود. شما طی این ارتباطات روزانه با مردی پشت پنجره روبرو می‌شوید که ادعا کرده توسط جسپر فینی (Jasper Feeney) صاحب فروشگاهی که در آن زندانی شده، ربوده شده و نیازمند کمک است.

شما می‌توانید برای کمک به مرد تلاش کرده و از جسپر درخواست بازدید از زیر زمین مغازه را بکنید. جسپر در ابتدا به بهانه اینکه فرزندش در زیرزمین خواب است، از کمک به شما امتناع می‌کند. تهدید جسپر توسط آرتور باعث شده جسپر به سوی زیر زمین برود. در ادامه شما به مردی جوان که تقاضای کمک کرده بود می‌رسید. جسپر ادعا می‌کند که این مرد پسر او بوده و برای جلوگیری از دزیدن شکلات‌ها او را در زیر زمین زندانی کرده است. با این حال مرد جوان داستانی دیگر تعریف کرده و ادعا می‌کند که جسپر او را ربوده، لباس‌های ملوانی تن او کرده و مدت زیادی است که او را در این زیر زمین به زنجیر بسته است!

شما می‌توانید به زنجیرها شلیک کرده و در نتیجه مرد جوان را رها کنید. اگر چنین کاری انجام دهید، جسپر از شما بابت کارهای بد خود عذر خواهی کرده و ترامای از دست دادن پسر خود را مقصر رفتار بد خود می‌داند. به گفته جسپر، او در حال تمرین دادن پسر خود سمی (Sammy)، برای استفاده از تفنگ در رودخانه بوده است. اما تمرین آن‌ها با لگد تفنگ به بدن سمی و پرتاب شدن او در جریان رودخانه و در نتیجه غرق شدن سمی پایان یافته است. جسپر در ادامه ادعا کرده که او روزهای متوالی به دنبال پسر خود گشته، اما هرگز او را پیدا نکرده است. در نتیجه دست به دزدین پسری دیگر، شبیه به پسر خود زده تا بتواند غم از دست دادن پسر دوست داشتنی خود را فراموش کند.

شما در ابتدا گمان می‌کنید که این پرونده نیز حل شده و این اتفاق به دلیل حال روانی بد یک پدر رخ داده است. اما حقیقت چیز دیگری بوده و داستان ما عمق به مراتب بیشتری دارد. گشت و گذار در شهر رودز سبب رخ دادن مکالمات جالبی می‌شود. اگر به مکالمات مردم توجه کنید، می‌فهمید که گفته‌های جسپر عمق بیشتری داشته و در حقیقت مردم شهر رودز دستی در گم شدن پسر او داشته‌اند!

طی یکی از مکالمات میان مردم که اتفاقا با احتیاط کامل صحبت می‌کنند، متوجه یک قتل می‌شوید. برخی باور دارند که سمی گم نشده، بلکه کشته شده است. علاوه بر آن، مسافری نزدیک به رودخانه کاماسا (Kamassa) حضور داشته که مردم شهر رودز را برای حلق آویز کردن جوانی بی گناه سرزنش می‌کند.

با سبک و سنگین کردن ماجرا، متوجه می‌شویم که به واقع مردم شهر رودز همه گناه کار بوده و احتمالا دستی در از بین رفتن فرزند جسپر داشته یا حداقل از اطلاعات شخص قاتل سمی مطلع هستند، با این حال ترس آن‌ها از کشته شدن باعث شده اطلاعات خود را لو نداده و اجازه ندهند حقیقت به صورت آشکار بیان شود.

در ادامه، ما که در ابتدا گمان داشتیم جسپر شخصیت منفی این داستان است، متوجه می‌شویم شکست روحی و مشکلاتی که پس از مرگ سمی به وجود آمده، باعث شده او دست به چنین اشتباهی زده و پسر جوان را برای جایگزین کردن با پسر خود برباید. پس از این اتفاقات، کاربران زیادی مانند همیشه با نظریات خلاقانه پیش آمده و تلاش زیادی برای حل این پرونده عجیب و غریب کرده‌اند، با این حال نباید فراموش کرد که مانند بسیاری دیگر از رازهای بازی Red Dead Redemption 2، این پرونده نیز هرگز پایانی مشخص دریافت نکرده است.

بسیاری باور دارند که سمی از دست پدر و مردم شهر رودز فرار کرده و تبدیل به فرال من (Feral Man) شده و برخی دیگر باور دارند که جسد برده پیدا شده در کنار عمارت بریتویت (Braithwaite) در حقیقت جسد سمی است. اما در نهایت نباید فراموش کرد که نه گفته‌های مردم شهر رودز، نه گفته‌های جسپر و نه نظرات کاربران هیچکدام تایید شده نبوده و راز شهر رودز رازی دیگر برای رمزگشایی توسط ماست.

بازی Red Dead Redemption 2 در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و البته رایانه شخصی در دسترس است. شما همچنین می‌توانید این بازی را در کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس نیز تجربه کنید، با این حال نسخه رسمی این کنسول‌ها با قابلیت‌های اختصاصی هنوز به انتشار نرسیده است. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید راز شهر رودز در Red Dead Redemption 2 بالاخره بر ملا می‌شود؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما از این بازی هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا