میزان فروش Resident Evil Village در هفته افتتاحیه رقم بالایی بوده است

عملکردی مشابه با ریمیک Resident Evil 2

میزان فروش Resident Evil Village در هفته افتتاحیه رقم بالایی بوده است سورنا رضایی ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
میزان فروش Resident Evil Village در هفته افتتاحیه

شرکت ژاپنی کپکام در قالب یک بیانیه مطبوعاتی میزان فروش Resident Evil Village در هفته افتتاحیه را اعلام کرده است.

در حالی که هنوز چند ماهی به انتشار Resident Evil 7: Biohazard باقی مانده بود، مدیران کپکام دستور دادند ساخت نسخه جدید آغاز شود. در پی این اتفاق، تیم توسعه تصمیم گرفت برای رزیدنت اویل جدید گیم‌پلی Resident Evil 4 و RE7 را ترکیب کند. با گذشت حدودا چهار سال از آغاز روند توسعه بازی مزبور در جریان یکی از رویدادهای آنلاین پلی‌استیشن معرفی شد. این عنوان Resident Evil Village نام داشته و دنباله مستقیمی برای RE7 به شمار می‌رود.

هشتمین نسخه اصلی رزیدنت اویل پس از Resident Evil 7: Biohazard روایت می‌شود. سه سال از اتفاقات قسمت قبلی می‌گذرد و ایتن وینترز روزهای آرامی را در کنار همسر و نوزاد دختر خود رزماری سپری می‌کند. این شرایط ادامه دارد تا اینکه کریس ردفیلد به سراغ خانواده وینترز آمده و ایتن را به همراه فرزندش به یک روستای مرموز و ترسناک در اروپا می‌برد؛ روستایی که هیولاهای جهش‌یافته در آن سکونت داشته و هر بخش آن توسط یک انسان جهش‌یافته کنترل می‌شود. شخصیت اصلی داستان باید به کمک مردم روستا دختر خود را یافته و سپس راهی برای خروجی از روستای کوهستانی پیدا کند.

کپکام اخیرا به واسطه یک بیانیه مطبوعاتی میزان فروش Resident Evil Village در هفته افتتاحیه را فاش کرده است. بر این اساس، جدیدترین رزیدنت اویل موفق شد طی هفت روز نخست انتشار خود سه میلیون نسخه فروش داشته باشد. ناشر ژاپنی معمولا برای محاسبه میزان فروش بازی یک بازی نسخه‌های فیزیکی ارسال‌شده به فروشگاه‌ها و فروش دیجیتالی را در نظر می‌گیرد. بدین ترتیب، نمی‌توان گفت تمامی این ۳ میلیون نسخه به دست مصرف‌کننده رسیده است. امکان دارد تعدادی از آن‌ها همچنان در قفسه فروشگاه‌ها باقی مانده باشد.

برای مقایسه، می‌توان به ریمیک Resident Evil 2 اشاره کرد که در هفته نخست عرضه خود سه میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته بود. مثال دیگر، Resident Evil 7: Biohazard است که عملکرد بهتری را به ثبت رسانده بود. این بازی توانست طی مدت زمان سه روز فروشی سه میلیون نسخه‌ای را در سراسر جهان ثبت کند. در ضمن، کپکام در بیانیه مطبوعاتی اخیر خود به موارد دیگری پیرامون رزیدنت اویل پرداخت. به گفته ناشر ژاپنی، مجموع فروش تمامی نسخه‌های رزیدنت اویل حالا از مرز ۱۰۰ میلیون نسخه عبور کرده است. علاوه بر این، فروش Biohazard هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه اعلام شد.

Resident Evil Village در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی قرار داشت و زمانی که هم عرضه شد، به واسطه نقدها نشان داد محصول باکیفیتی است. با انتشار ۷۹ نقد مثبت و ۷ نقد متوسط در وب سایت Metacritic، متای بازی به رقم ۸۴/۱۰۰ رسید. در این میان، نباید از Resident Evil RE: Verse غافل شد که در تاریخ نامشخصی از تابستان سال جاری میلادی به صورت رایگان در دسترس خریداران Village قرار می‌گیرد. بدون شک این محصول هم در دستیابی به چنین آمار فروشی نقش داشته است.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین رزیدنت اویل هم اکنون برای کنسول‌های نسل هشتم، نهم، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا