#مهسا_امینی

اولین جزئیات از داستان سریال Resident Evil لو رفت

این سریال قرار است به نحوه‌ی شیوع ویروس تی بپردازد

داستان سریال Resident Evil

این‌طور که به‌نظر می‌رسد، شبکه‌ی نت‌فلیکس به اشتباه اولین جزئیات از داستان سریال Resident Evil را لو داده است. ساخت این سریال اوایل سال گذشته‌ی میلادی تایید شده بود.

ژانویه‌ی سال گذشته‌ی میلادی بود که وب سایت ددلاین با انتشار یک گزارش، از ساخت سریال Resident Evil با همکاری شبکه‌ی نت‌فلیکس و کنستانتین فیلم خبر داد. اگرچه از آن مدت تاکنون هیچ خبر امیدوارکننده‌ای از این سریال منتشر نشده اما این شرایط بالاخره امروز تغییر کرد. شبکه‌ی نت‌فلیکس اخیرا بخش Media Center وب سایت خود را به‌روزرسانی و خلاصه‌ی داستان سریال Resident Evil را منتشر کرد. ظاهرا، این اتفاق نتیجه‌ی یک اشتباه بوده است؛ زیرا مسئولان مربوطه بعد مدت کوتاهی این اطلاعات را از وب سایت حذف کردند. با توجه به اطلاعاتی که روی وب سایت Archive.Org ذخیره شده‌اند، سریال Resident Evil در شهر کلیرفیلد جریان دارد:

شهر کلیرفیلد برای مدت‌ها زیر سایه‌ی شرکت آمبرلا، تیمارستان تعطیل شده‌ی گرین‌وود و کلان شهر واشنگتن دی‌سی، پایتخت ایالات متحده‌ی آمریکا قرار داشته است. امروز، ۲۶ سال پس از کشف ویروس تی، اولین نشانه‌های شیوع آشکار شده و رازهایی که این سه پنهان کرده بودند به تدریج فاش می‌شوند.

گزارشی که وب سایت ددلاین منتشر کرده بود هم دقیقا به همین مورد اشاره داشت. در آن گزارش نوشته شده بود سریال Resident Evil قرار است به شرکت آمبرلا و نظم نوین جهانی بپردازد که باعث شیوع ویروس تی در سراسر جهان شدند. در آن گزارش همچنین آمده بود محصول جدید نت‌فلیکس قرار است فرنچایز رزیدنت ایول را گسترش دهد. متاسفانه مشخص نیست منظور از این جمله حضور شخصیت‌های قدیمی و آشنایی بیشتر با آن‌ها بوده یا قرار است شاهد معرفی شخصیت‌های جدیدی باشیم. از دیگر ویژگی‌های این سریال، می‌توان به «سکانس‌های اکشن» و همچنین «وجود ایستر اگ» اشاره کرد.

تاکنون شش فیلم سینمایی بر اساس فرنچایز رزیدنت ایول ساخته شده است که اولین آن‌ها در سال ۲۰۰۲ و آخرین‌شان هم در سال ۲۰۱۶ اکران شدند. این شش فیلم مجموعا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشتند تا از لحاظ یک تجاری یک مجموعه‌ی موفق تلقی شوند. با این حال، تعداد قابل‌توجهی از طرفداران دل خوشی از آن‌ها ندارند؛ زیرا فیلم‌ها از ریشه‌های رزیدنت ایول فاصله گرفته بودند و بیشتر از اینکه به محصولاتی ترسناک شباهت داشته باشند، به محصولاتی اکشن و زامبی محور شبیه بودند.

حدیدترین نسخه‌ی معرفی شده از سری بازی‌های رزیدنت ایول Resident Evil 3 Remake نام دارد. این بازی در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ (مصادف با ۳ آوریل ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا