#مهسا_امینی

آیا ساخت بازی Resident Evil 9 آغاز شده است؟

اینسایدر که چنین باوری دارد

آیا ساخت بازی Resident Evil 9 آغاز شده است؟ سورنا رضایی ۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
ساخت Resident Evil 9

در صورتی که ادعای اینسایدر مشهور ویدیو گیم صحت داشته باشد، شرکت ژاپنی کپکام هم اکنون مشغول ساخت Resident Evil 9 است.

در حالی که مدت زیادی از عرضه‌ی ریمیک Resident Evil 3 نمی‌گذشت، شایعه‌ها به حقیقت تبدیل شده و نسخه‌ی جدید سری بازی‌های رزیدنت اویل تحت عنوان Resident Evil Village معرفی شد. این بازی دنباله‌ای برای Resident Evil 7: Biohazard بوده و ادامه‌ی ماجراجویی‌های ایتن وینترز را به تصویر می‌کشد. پروتاگونیست جدید فرنچایز پس از اتفاقات نسخه‌ی هفتم، زندگی آرامی را با همسر خود شروع کرده است. این شرایط ادامه دارد تا اینکه کریس ردفیلد به سراغش آمده و او را به روستایی رازآلود در یک منطقه‌ی کوهستانی می‌برد. Village هنوز در دسترس علاقه‌مندان قرار نگرفته اما این موضوع بدانا معنا نیست که کپکام نمی‌تواند از هم اکنون مشغول ساخت نسخه‌ی بعدی باشد.

AestheticGamer که تحت عنوان Dusk Golem هم شناخته می‌شود، با انتشار چند توییت فاش کرد ساخت Resident Evil 9 شروع شده است. اینسایدر مشهور سری بازی‌های رزیدنت اویل در توییت‌های خود گفت بازی مزبور اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در دست تولید قرار گرفت اما در حال حاضر مراحل ابتدایی را پشت سر می‌گذارد. از همین رو، نمی‌توان انتظار داشت در آینده‌ای نزدیک وارد بازار شود:

نباید به این زودی‌ها منتظر آمدن Resident Evil 9 باشید. فکر نمی‌کنم تا قبل از سال ۲۰۲۴ میلادی عرضه شود. این بازی در حال حاضر در شرایطی قرار ندارد که بتوان درباره‌اش حرف زد چون ممکن است هر اتفاقی رخ دهد و حتی روند توسعه از ابتدا آغاز شود. (چیزی که در سری بازی‌های رزیدنت اویل زیاد رخ داد)

داسک گولم در یکی دیگر از توییت‌های خود نوشت ریمیک Resident Evil 2، ریمیک Resident Evil Outrage، Resident Evil 3 و ریمیک Resident Evil 4 در یک برهه‌ی زمانی به صورت همزمان در دست ساخت قرار داشتند. تا به این لحظه، منابع رسمی هیچ گونه واکنشی به ادعاهای اینسایدر مشهور نشان نداده‌اند. با این حال، نباید فراموش کرد داسک گولم سابقه‌ی خوبی در افشای اطلاعات مرتبط با رزیدنت اویل دارد.

به عقیده‌ی گروهی از کارشناسان و کاربران، رزیدنت اویل وارد دومین دوره‌ی طلایی خود شده است. آن‌ها برای اثبات ادعای خود به عملکرد سه نسخه‌ی اخیر رزیدنت اویل اشاره می‌کنند که طی چهار سال گذشته عرضه شده‌اند. با در نظر گرفتن این نکته، چندان هم غیرمنتظره نیست که کپکام بخواهد به صورت همزمان روی چند پروژه‌ی مرتبط با فرنچایز محبوبش کار کند. طبق اطلاعات موجود، Resident Evil RE:Verse مراحل توسعه‌ی را پشت سر می‌گذارد تا همزمان با Resident Evil Village به بازار بیابد.به این مورد باید Resident Evil Outrage و ریمیک Resident Evil 4 را هم اضافه کرد.

در خبری مرتبط، شرکت AMD چندی پیش از همکاری خود با کپکام پرده برداشت. از نتایج همکاری می‌توان به پشتیبانی Resident Evil Village از رهگیری پرتو و FidelityFX اشاره کرد. مورد دوم، یک الگوریتم تصویر است که کیفیت تصویر را به بهبود می‌بخشد. در انتها، لازم به ذکر است Village در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه) برای کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا