تعمیر Joy-con‌‌ها به صورت رایگان در دستور عمل نینتندو قرار گرفت

دسته‌های خراب Nintendo Switch را رایگان تعمیر می‌شود

تعمیر Joy-con‌‌ها

شرکت نینتندو قانون تازه‌ای وضع کرده است که در آن تعمیر Joy-con‌‌ها به صورت مادم‌العمر برای خریداران کنسول نینتندو سوییچ رایگان خواهد بود.

یکی از بزرگترین مشکلات سخت افزاریِ نینتندو سوییچ که خریداران این کنسول را ناراضی و کلافه کرده، ضعف Joy-conها یا همان دسته‌های جدا شونده است. در برخی از دستگاه‌ها با جدا کردن Joy-conها از کنسول، باعث اختلال در بخش آنالوگ می‌شود. در گزارشات از سمت مشتری‌ها، کمپانی نینتندو از خریداران خواست که با ارسال Joy-conها با هزینه خودِ کاربران به دست یکی از واحد‌های نینتندو از گارانتی آن بهره‌مند شوند.

مشتری‌ها به روند پاسخگویی این شرکت ژاپنی معترض‌اند و فکر می‌کنند که دسته‌های خراب به آنها فروخته شده و برای تعمیر جوی‌کان‌ها باید از جیب خودشان هزینه کنند. این اتفاق برای شرکت پرسابقه ژاپنی، کاملا غیر حرفه‌ای و غیر قابل قبول بوده و مخاطبان این کنسول شدیدا به این اتفاق اعتراض دارند. نینتندو در ارسال گزارشی به سایت Vice، خبری از قانون جدیدی برای کنسول‌هایی که نیاز به تعمیر Joy-con‌‌ها دارند، ثبت کرده و تمام شعبه‌های نینتندو در سرتاسر جهان، موظف‌اند که قانون را اجرا کنند.

مشتری‌های برای تعمیر Joy-conها، نیاز به تاییدیه خرید کنسول را ندارند همچنین دیگر لازم نیست از گارانتی استفاده کنند و اگر خریداری تا کنون برای تعمیر Joy-conها پولی پرداخت کرده باشند، به او بازخواهند گشت.

پیش از این کمپانی نینتندو در بیانیه‌ای، مسئولیت هرگونه اختلال در جوی‌کان‌ها را قبول کرده؛ زیرا بسیاری از خریداران در اولین استفاده از کنسول با مشکل آنالوگ روبرو شدند. همینطور کمپانی از تمام خریداران خواست تا تمام مشکلات خود را با بخش پشتیبانی این شرکت در میان بگذارند. حال با توجه به جدی‌تر شدن مشکلات این سخت افزار و تلاش Nintendo برای راضی نگه داشتن مشتری‌های خود، سرویس مادام‌العمری برای تعمیر Joy-con‌‌ها در نظر گرفته است و حتی خریداران می‌توانند بعد از اتمام گرانتی، از این سرویس استفاده کنند.

جالب است بدانید که این دسته اختلالات را Joy-Con drift نام گذاری کردند و بدون اینکه بازیکن به دسته بازی دست بزند، کاراکتر شروع به حرکت می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا