تیک تو از قیمت بازی Red Dead Redemption دفاع می‌کند

اعتراض بازیکن‌ها ادامه دارد

قیمت بازی Red Dead Redemption

مدیران شرکت تیک تو اینتراکتیو اخیرا از قیمت پورت بازی Red Dead Redemption برای پلی استیشن 4 و سوییچ دفاع کردند.

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت چند روز پیش بود که راکستار گیمز با انتشار یک تریلر کوتاه از انتشار بازی رد دد ردمپشن برای پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ خبر داد. برخلاف تصورها، این بازی یک نسخه ریمیک بر اساس گرافیک ارتقا یافته نیست و چه بسا آن را نباید نسخه ریمستر دانست؛ به طوری که صرفا یک پورت ساده برای پلتفرم‌های مزبور محسوب می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که با وجود عدم ارتقای گرافیک بازی، راکستار قصد دارد این عنوان را با قیمت ۵۰ دلار به فروش برساند. این موضوع تا به امروز با بازخوردهای منفی بسیار زیادی روبه‌رو شده و شماری از هوادارها این قیمت‌گذاری را به نوعی سوءاستفاده از مصرف‌کننده می‌دانند؛ چرا که چنین قیمتی برای یک اثری که حدود ۱۳ سال از انتشار آن می‌گذرد، منصفانه نیست.

در همین راستا، مدتی قبل آقای استروس زلنیک، رئیس شرکت تیک تو اینتراکتیو، در جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر کمپانی از قیمت بازی Red Dead Redemption برای پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ دفاع کرد. او طی این نشست با اشاره به وجود بسته الحاقی Undead Nightmare، اذعان داشت که قیمت بازی از نظر تجاری بسیار مناسب و صحیح انتخاب شده است.

در ادامه این صحبت‌ها، هانا سیج، رئیس بخش مالی تیک تو اینتراکتیو، توضیح داد:

زمانی که بسته الحاقی اندد نایت‌مر عرضه شد، یک بازی جداگانه و مستقل به شمار می‌رفت. از این رو، ما احساس می‌کنیم که این باندل عالی بوده و ارزش بسیار زیادی دارد.

بازی رد دد ردمپشن در روز ۱۷ آگوست سال جاری (۲۶ مرداد ماه) به صورت دیجیتالی برای کنسول پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ با قیمت ۵۰ دلار عرضه می‌شود. به علاوه، نسخه فیزیکی بازی نیز برای عرضه در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر ماه) برنامه‌ریزی شده است. ناگفته نماند که این بازی روی کنسول پلی استیشن 5 نیز قابل اجرا خواهد بود.

دقت داشته باشید کاربرهای ایکس باکس به لطف پشتیبانی از قابلیت Backwards Compatibility می‌توانند بازی رد دد ردمپشن را روی کنسول ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس تجربه کنند. این عنوان برای پلتفرم‌های مزبور با قیمت ۳۰ دلار قابل خریداری است که البته شامل بسته الحاقی نمی‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا