زک اسنایدر از تفاوت بزرگ Rebel Moon و Star Wars می‌گوید

تلاش برای خلق هویتی مستقل

زک اسنایدر از تفاوت بزرگ Rebel Moon و Star Wars می‌گوید سورنا رضایی ۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
تفاوت بزرگ Rebel Moon و Star Wars

زک اسنایدر، نویسنده و کارگردان آمریکایی، در مصاحبه خود با رسانه Screen Rant از تفاوت بزرگ Rebel Moon و Star Wars گفت.

نتفلیکس (Netflix) به وعده خود عمل کرد و حین برگزاری افتتاحیه گیمزکام 2023، نخستین تریلر Rebel Moon را به نمایش گذاشت. این اثر توسط زک اسنایدر (Zack Snyder) نویسندگی و کارگردانی شده و در ابتدا قرار بود یک فیلم جنگ ستارگان (Star Wars) باشد اما استودیو لوکاس فیلم ایده ارائه شده را نپذیرفت. اسنایدر که نسبت به تبدیل فیلمنامه‌اش به یک اثر لایو اکشن مصمم بود، تلاش برای یافتن سرمایه گذار را ادامه داد تا اینکه توانست توجه سرویس استریم آمریکایی را جلب کند.

اگرچه زک اسنایدر سعی کرده هویتی مستقل به دنیای داستانی‌اش بدهد، مخاطبان به محض انتشار نخستین ماه سرکش متوجه شباهت‌های آن و جنگ ستارگان شدند؛ شباهت‌هایی که به هیچ وجه قابل انکار نیست. نخستین مورد، پیش فرض داستانش بوده که شامل تقابل نیروهای مقاومت و یک امپراتوری کهکشانی و ظالم می‌شود. از دیگر شباهت‌ها می‌توان به ربات‌های سخنگو، موجودات بیگانه با نژادهای متفاوت و از همه مهمتر، شمشیرهایی شبیه به لایت سیبر اشاره کرد.

زک اسنایدر چندی پیش پای گفتگو با رسانه Screen Rant نشست و در بخشی از آن درباره تفاوت بزرگ Rebel Moon و Star Wars صحبت کرد. او نخست تاکید داشت سیاره‌ها هر کدام از لحاظ بصری و طراحی لباس هویت متفاوتی دارند. اسنایدر همچنین معتقد است شباهت لباس مردم تتوئین و دیگر سیاره‌ها در سه گانه اصلی خنده دار بود؛ زیرا تئوئین یک سیاره دورافتاده است:

همیشه به این موضوع در [سه گانه اصلی] جنگ ستارگان می‌خندم. بطرز عجیبی لباس مردم بومی تتوئین، این سیاره عجیب که وسط ناکجاآباد قرار گرفته، الگوی تمام کهکشان است. من فکر می‌کردم لباسشان خاص و منحصربفرد باشد.

البته این قضیه مشکل بزرگی نیست. وقتی دارید یک فیلم علمی تخیلی می‌سازید، مردم می‌توانند لباس‌های سرهمی یا هر چیز دیگری به تن کنند.

فیلم Rebel Moon با نام کامل Rebel Moon: Part One – A Child of Fire شناخته شده و چهره‌های مشهوری مانند سوفیا بوتلا (Sofia Boutella)، ری فیشر (Ray Fisher)، آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) و چارلی هونام (Charlie Hunnam) در آن حضور دارند. ماه سرکش همچنین در تاریخ یک دی ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۲ دسامبر) منتشر خواهد شد.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا