فروش داخلی Raya and the Last Dragon در مدار نزولی قرار گرفته است

صدرنشینی برای سومین هفته‌ی متوالی ادامه یافت

فروش داخلی Raya and the Last Dragon در مدار نزولی قرار گرفته است سورنا رضایی ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
فروش داخلی Raya and the Last Dragon

طبق مطلبی که ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفت، فروش داخلی Raya and the Last Dragon در مدار نزولی قرار گرفته است.

نیویورک و لس آنجلس از شهرهای پرجمعیت ایالات متحده‌ی آمریکا بوده و معمولا بخش قابل‌توجهی از فروش داخلی فیلم‌ها از طریق سینمای آن دو حاصل می‌شود. سالن‌های پخش نیویورک از چند هفته‌ی پیش بازگشایی شدند و هفته‌ی گذشته هم نوبت به سالن‌های پخش لس آنجلس رسید. البته فعالیت سینماهای این دو شهر مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. همین موضوع باعث شده امکان فعالیت با تمام ظرفیت را نداشته باشند. با این حال، بازگشایی سینماهای این دو شهر بسیار مهم را می‌توان به فال نیک گرفت. علاوه بر این، واکسیناسیون آغاز شده و نرخ ابتلا به بسیاری از مناطق جهان کاهشی شده است.

با توجه به گزارشی که ساعاتی قبل در وب سایت Deadline قرار گرفت، فروش داخلی Raya and the Last Dragon در مدار نزولی قرار گرفته است. محصول جدید والت دیزنی در باکس آفیس داخلی این هفته ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت که در مقایسه با هفته‌ی قبل ۹ درصد کاهش دارد. رایا و آخرین اژدها هفته‌ی قبل ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته بود. فروش بین‌المللی Raya and the Last Dragon در سومین هفته‌ی اکرانش هم ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده تا مجموع فروشش تا به اینجای کار ۷۱ میلیون و۲۰۰ هزار دلار باشد. بد نیست بدانید این انیمیشن سینمایی با بودجه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون و به صورت دورکاری ساخته شده است.

Tom & Jerry که چهارمین هفته‌ی اکران خود را پشت سر می‌گذارد، توانست ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار فروخته و رتبه‌ی دوم لیست پرفروش‌ترین های باکس آفیس داخلی این هفته را تصاحب کند. میزان فروش جدیدترین ساخته‌ی وارنر نسبت به هفته‌ی گذشته ۷ درصد کاهش را تجربه کرده است. رتبه‌ی سوم، به The Courier تعلق گرفت. محصول لاینزگیت از بندیکت کمبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش اصلی بهره برده و در نخستین هفته‌ی اکران خود فروشی ۲ میلیون دلاری را تجربه کرد. این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده و تلاش‌های یک تاجر بریتانیایی و سازمان MI6 برای نفوذ در برنامه‌ی هسته‌ای اتحاد جماهیر شوروی حین جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد.

Chaos Walking که هفته‌ی گذشته در جایگاه سوم ایستاده بود، این هفته یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت و در جایگاه چهارم ایستاده است. این فیلم تام هالند (Tom Holland)، دیزی ریدلی (Daisy Ridley)، مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) و نیک جوناس (Nick Jonas) را در تیم بازیگری خود دارد. با این حال، کیفیت نه چندان بالا و بازخوردهای منفی منتقدان باعث شده مخاطبان رغبتی برای تماشای آن نداشته باشند. The Croods: A New Age هم به فروشی ۶۲۰ هزار دلاری بسنده و رتبه‌ی پنجم خود را حفظ کرده است.

فیلم‌های Boogie و The Marksman هم رتبه‌ی ششم و هفتم باکس آفیس این هفته را تصاحب کرده‌اند. میزان فروششان به ترتیب ۶۰۰ و ۴۸۰ هزار دلار بوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا