فروش افتتاحیه‌ی Raya And The Last Dragon با وجود نقدهای مثبت ناامیدکننده بود

فروش این اثر یک رقمی بوده است

فروش افتتاحیه‌ی Raya And The Last Dragon

با توجه به گزارش اخیری که روی خروجی Deadline قرار گرفت، فروش افتتاحیه‌ی Raya And The Last Dragon به هیچ وجه مطابق انتظار نبوده است.

با فرا رسیدن روز دوشنبه، می‌توان انتظار داشت وب سایت Deadline در قالب یک گزارش اختصاصی به باکس آفیس داخلی در هفته‌ی گذشته بپردازد؛ اتفاقی که این بار هم رخ داده است. با توجه به گزارش، فروش افتتاحیه‌ی Raya And The Last Dragon به هیچ وجه امیدوارکننده نبود. محصول جدید والت دیزنی طی هفته‌ی نخست اکران تنها ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در ایالات متحده‌ی آمریکا و کانادا فروخت. برای مقایسه، می‌توان به Tom & Jerry اشاره کرد که اخیرا روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. این اثر در هفته‌ی افتتاحیه ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخته بود. رایا و آخرین اژدها همچنین ضعیف‌تر از Croods: A New Age ظاهر شده است. محصول یونیورسال موفق شده بود در هفته‌ی نخست فروشی بالغ بر ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار را ثبت کند.

سینماهای نیویورک پس از ۵۰ هفته سرانجام بازگشایی شده‌اند. البته مدیران این مجموعه‌ها مجبور به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و تنها با ۲۵ درصد ظرفیت خود می‌توانند فعالیت کنند. با این حال، انتظار می‌رفت روی میزان فروش افتتاحیه‌ی Raya And The Last Dragon تاثیر گذاشته و باعث شود رقمی بهتر از آثار مشابه را به ثبت برساند؛ اتفاقی که رخ نداد. دلیل شکست را باید در عدم اکران این انیمیشن سینمایی توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله Harkins ،Cinemark و Cineplex جستجو کرد. اگر اخبار را دنبال کرده باشید، باید بدانید رایا و آخرین اژدها به صورت همزمان در سرویس استریم دیزنی پلاس هم قرار گرفت. سینماهای زنجیره‌ای نمی‌توانستند بپذیرند که فیلم به صورت همزمان از طریق پلتفرم‌های دیجیتالی در دسترس باشد.

Tom & Jerry که دومین هفته‌ی اکران خود را پشت سر گذاشت، ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروخت و در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. این اثر نسبت به فروش افتتاحیه‌ی خود نزدیک به ۶۰ درصد افت داشته است. اینطور که به نظر می‌رسد، فیلم‌های جدید وارنر در هفته‌ی افتتاحیه رقم قابل‌توجهی را به ثبت می‌رسانند اما در هفته‌ی آتی با کاهش شدیدی مواجه می‌شوند. این اتفاق قبلا برای Wonder Woman 1984 رخ داده بود. دنباله‌ی Wonder Woman در هفته‌ی دوم اکران افتی ۶۷ درصدی را تجربه کرد. رتبه‌ی سوم هفته‌ی گذشته به Chaos Walking تعلق گرفت. اگرچه تام هالند (Tom Holland) و دیزی ریدلی (Daisy Ridley) نقش‌های اصلی را ایفا کرده‌اند، این اثر به فروشی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بسنده کرد. با در نظر گرفتن بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری، می‌توان گفت عملکرد فیلم افتضاح بوده است.

Boogie مانند Raya And The Last Dragon هفته‌ی نخست اکران خود را پشت سر گذاشته است. این فیلم درام یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت و در رتبه‌ی چهارم قرار گرفت. رتبه‌ی پنجم هم به Croods: A New Age تعلق گرفت که پانزدهمین هفته‌ی اکرانش را به اتمام رساند. میزان فروش این انیمیشن نسبت به هفته‌ی قبل ۲۸ درصد افت داشت و به رقم ۷۸۰ هزار دلار رسیده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا