A Quiet Place Part II رکوردی تازه را در باکس آفیس داخلی به ثبت رساند

Cruella رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های هفته را به دست آورد

فروش داخلی A Quiet Place Part II در هفته افتتاحیه

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اعلام کرد فروش داخلی A Quiet Place Part II در هفته افتتاحیه مطابق انتظارها بوده است.

فیلم‌های پرفروش را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: دسته اول، فیلم‌هایی را شامل می‌شود که موفقیت تجاری‌شان به خاطر عوامل مختلف از جمله دست‌اندرکاران یا بازیگران کاملا قابل‌پیش‌بینی است؛ دسته دوم، آثاری را در بر می‌گیرد که امید چندانی به آن‌ها وجود نداشته اما پس از اکران غافل‌گیرکننده ظاهر می‌شوند. A Quiet Place، یک فیلم ترسناک بوده و سال ۲۰۱۸ میلادی اکران شد. محصول پارامونت پیکچرز که جان کراسینسکی (John Krasinski) را روی صندلی کارگردانی خود دارد، در دسته دوم قرار می‌گیرد. او نه تنها نقش جیم هالپرت را در The Office ایفا کرده بود، بلکه وظیفه کارگردانی برخی از قسمت‌های سریال را به دوش کشیده بود. با اینحال، انتظار نمی‌رفت اولین تجربه سینمایی‌اش چنین عملکردی را بر جای بگذارد.

موفقیت‌های A Quiet Place باعث شده بود قسمت دومش در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به سینما قرار بگیرد. پارامونت پیکچرز که نسبت به این موضوع اطلاع کامل داشت، ترجیح داد از اکران A Quiet Place Part II حین همه‌گیری کرونا اجتناب کرده و تا بهبود یافتن اوضاع منتظر بماند. شرایط به لطف رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صد البته آغاز واکیسناسیون در کشورهای مختلف بهتر شده و سینماها ظرفیت‌های خود را نسبت به ماه‌های پیشین افزایش داده‌اند. همین موضوع باعث شد استودیوها تصمیم بگیرند برخی از آثار مورد انتظار خود را روی پرده نقره‌ای بفرستند. این موضوع برای دنباله A Quiet Place هم صدق می‌کند.

طبق گزارشی که در وب سایت Deadline کار شده، فروش داخلی A Quiet Place Part II در هفته افتتاحیه مطابق انتظارها بوده است. جدیدترین اثر جان کراسینسکی طی سه روز ابتدایی اکران خود موفق شد به فروشی بالغ بر ۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار دست یابد که یک رکورد در دوران کرونا به شمار می‌رود. پیش‌بینی شده رقم مزبور با فروشی که امروز ثبت می‌شود، به ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برسد. به هر حال، امروز در تقویم ایالات متحده آمریکا تعطیل بوده و فرصت مناسبی برای خانواده‌ها است تا به سینماها بروند. در ضمن، پیش از اینکه کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شود، پیش‌بینی می‌شد دنباله A Quiet Place در روزهای ابتدایی اکران داخلی خود ۶۰ میلیون دلار بفروشد. بدین ترتیب، می‌توان گفت شیوع کووید-۱۹ نتوانست جلوی تبدیل شدن پیش‌بینی‌ها به واقعیت را بگیرد.

A Quiet Place Part II با هزینه ۶۱ میلیون دلاری ساخته شد که حدودا سه برابر بودجه قسمت اول است. با اینحال، به نظر نمی‌رسد محصول پارامونت پیکچرز مشکلی در رسیدن به مرز سوددهی داشته باشد. به خصوص اینکه اکران در کشورهای خارجی هنوز گسترده نشده است. در ضمن، استودیو آمریکایی تصمیم گرفته محصول جدید خود را به مدت ۴۵ روز به صورت انحصاری در سینماها اکران کرده و سپس آن را در فضای مجازی هم منتشر کند؛ زیرا عده‌ای از مردم همچنان تماشا در خانه را ترجیح می‌دهند. رتبه دوم باکس آفیس داخلی در هفته گذشته، به Cruella رسید. محصول والت دیزنی تا دیروز ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت و احتمالا امروز موفق می‌شود به رقم ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست یابد.

Spiral: From the Book of Saw در هفته پیشین ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار دلار فروخت که از کاهشی ۵۵ درصدی نسبت به دو هفته قبل خبر می‌دهد. علی‌رغم چنین افت قابل‌توجهی در فروش، توانست رتبه سوم پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس داخلی را از آن خود کند. Wrath of Man به فروش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری بسنده کرد تا در رتبه چهارم بایستد. اثر جدید گای ریچی (Guy Ritchie) هم اکنون به صورت دیجیتالی قابل‌تماشا است. در انتها، به Raya and the Last Dragon می‌رسیم که با فروش ۲ میلیون دلاری خود، به رتبه پنجم دست یافت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا