1%
  • 10/10

اطلاعاتی از اسنپدراگون 8 نسل 5 مخصوص گلکسی منتشر شد

همکاری کوالکام با سامسونگ و TSMC به صورت همزمان!

اطلاعاتی از اسنپدراگون 8 نسل 5 مخصوص گلکسی منتشر شد ۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک

اینطور که به نظر می‌رسد، کوالکام قصد دارد برای تولید اسنپدراگون 8 نسل 5 با دو شرکت سامسونگ و TSMC وارد همکاری شود.

به گزارش وب‌سایت NotebookCheck، کوالکام قصد دارد برای سال 2025 تصمیم عجیبی بگیرد. اوایل گزارشات حاکی از آن بود که این شرکت برای ساخت اسنپدراگون 8 نسل 4 به صورت انحصاری با TSMS وارد همکاری می‌شود. بدین ترتیب این تراشه را TSMC با فناوری N3E خود که ۳ نانومتری است، خواهد ساخت.

اما حالا گزارشات حاکی از آن‌اند که کوالکام برای تولید تراشه‌های پیشرفته‌ی خود، همکاری با سامسونگ را هم در نظر خواهد داشت. اینطور که پیداست، کوالکام از سامسونگ خواسته تا اسنپدراگون 8 نسل 5 را با فناوری 2 نانومتری SF2 خود تولید کند. در ساخت اگزینوس 2600 هم احتمالا سامسونگ از همین فناوری استفاده خواهد کرد. اما اگزینوس 2500 و اسنپدراگون 8 نسل 4 را با فناوری 3GAP تولید خواهد کرد.

کوالکام برای تولید اسنپدراگون 8 نسل 5 هم با TSMC و هم سامسونگ همکاری خواهد کرد، نه اسنپدراگون 8 نسل 4

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا کوالکام نه فقط از سامسونگ بلکه از TSMC هم خواسته که اسنپدراگون 8 نسل 5 را با فناوری ساخت 2 نانومتری تولید کند.

کوالکام می‌خواهد برای ساخت اسنپدراگون 8 نسل 4 به سراغ TSMC برود. همانطور که در ساخت اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱، اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ با شرکت تایوانی همکاری کرده بود.

اینکه کوالکام می‌خواهد در آینده با سامسونگ همکاری کند نشانه‌ی خوبی است. چون سامسونگ تراشه‌های این شرکت مخصوص گلکسی را خواهد ساخت. ( از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به بعد، دو مدل از تراشه‌های اسنپدراگون را شاهد هستیم؛ یکی عادی و دیگری مخصوص گلکسی).

بدین ترتیب شرکت‌های دیگری که مثلا اسنپدراگون 8 نسل 5 را در گوشی‌هایشان استفاده خواهند کرد، با TSMC طرف‌حساب خواهند بود. به عبارتی دیگر، کوالکام می‌خواهد با سامسونگ وارد همکاری شود تا شرکت کره‌ای، مسئول ساخت تراشه‌های اختصاصی برای گوشی‌های خودش باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments