PS5 و Xbox Series X در ماه نوامبر سال جاری عرضه خواهند شد

مایکروسافت نسل نهم کنسول‌های بازی را آغاز خواهد کرد

PS5

به پایان سال 2020 نزدیک می‌شویم و نسل هشتم کنسول‌های بازی آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. دو کمپانی بزرگ مایکروسافت و سونی که با عرضه‌ی Xbox Series X و PS5 پا به نسل نهم می‌گذارند، هنوز تاریخ دقیقی از زمان عرضه‌ی کنسول‌های جدید خود مشخص نکرده‌اند و تنها چیزی که مشخص است این است که دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس در اواخر 2020 روانه‌ی بازار می‌شوند.

بنا بر آخرین گزارشات این دو کمپانی بزرگ تکنولوژی که توسط Video Games Chronicle فاش شده است، بنظر می‌آید مایکروسافت اولین کسی خواهد بود که کنسول نسل نه خود را عرضه خواهد کرد و پس از آن سونی کنسول نسل جدید خود را منتشر می‌کند. با استناد به VGC، مایکروسافت که چندی پیش عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس در ماه نوامبر را تایید کرده بود، قرار است کنسول جدید خود را در هفته‌ی اول ماه نوامبر سال جاری روانه‌ی بازار کند و برای ورود به نسل نهم پیش‌قدم باشد. بنا بر این شایعات، از طرفی دیگر نیز سونی قصد دارد PS5 را در هفته‌ی سوم ماه نوامبر عرضه کند و بنظر می‌رسد در تاریخ 13 تا 20 نوامبر سال جاری باید منتظر عرضه‌ی کنسول نسل نه سونی در بریتانیا باشیم، هرچند هنوز مشخص نیست که PS5 قرار است همزمان با عرضه در بریتانیا و اروپا، در سراسر دنیا نیز عرضه شود. اگر یادتان باشد، سونی پلی‌استیشن 4 را دو هفته پس از عرضه در بریتانیا، روانه‌ی بازارهای جهانی کرد و باید منتظر باشیم تا ببینیم سیاست سونی در قبال پلی‌استیشن 5 چگونه خواهد بود.

هرچند دو کمپانی مایکروسافت و سونی اعلام کرده بودند که شیوع ویروس کرونا تاثیری در تاریخ انتشار کنسول‌هایشان نخواهد گذاشت، اما مشخص است آن‌طور که گفته شده بود، بی‌تاثیر هم نیست و تیم‌های بازاریابی هر دو کمپانی به دقت شرایط دنیا را برای عرضه‌ی کنسول‌‌های نسل جدید بررسی می‌کنند و بخاطر این است که تا کنون شاهد سکوت مایکروسافت و سونی درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی کنسول‌هایشان بودیم. از آن‌جا که به دلیل شیوع این ویروس همه‌گیر، وضعیت انتقال و باربری در سراسر دنیا تغییر کرده است، مایکروسافت و سونی به فکر راهی برای دور زدن قوانین جدید باربری هستند تا ضرر کم‌تری در دوران کرونا متحمل شوند.

با مروری بر اخبار و شایعات پیرامون عرضه‌ی کنسول‌های PS5 و Xbox Series X، از دو چیز مطمئن می‌شویم. اول این است که هر دو کنسول در ماه نوامبر قرار است در بازارهای جهانی عرضه شوند و دوم، پیش‌قدم بودن مایکروسافت در انتشار کنسول نسل جدید خود نسبت به سونی است و تقریبا مطمئن هستیم که ابتدا شاهد عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس خواهیم بود و پس از آن باید منتظر سونی و انتشار پلی‌استیشن 5 باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا