1%
  • 0/10

فروش سه برابری پلی استیشن 5 به نسبت ایکس باکس

شکست ردموندی‌ها

فروش سه برابری پلی استیشن 5 به نسبت ایکس باکس ۱ ۰۲ دی ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
فروش پلی استیشن ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که فروش کنسول پلی استیشن 5 در سال جاری حدود سه برابر بیشتر از فروش ایکس باکس سری ایکس و اس بوده است.

در حال حاضر چیزی در حدود سه سال از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن به بازار می‌گذرد و طبق گزارش‌ها، تا به امروز سونی از نظر فروش کنسول‌ها عملکرد بهتری نسبت به ردموندی‌ها داشته است؛ به طوری که پلی استیشن 5 با اختلاف فاحشی به عنوان پرفروش‌ترین کنسول سال لقب گرفته است.

به بیان دقیق‌تر، بر اساس گزارش اخیر شرکت آماری Ampere Analysis، به نظر می‌رسد که فروش کنسول نسل نهم پلی استیشن در طول سال جاری میلادی حدود سه برابر بیشتر از مجموع فروش دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس بوده است.

در بخشی از این گزارش اشاره شده که فروش PS5 در طول امسال چیزی در حدود ۶۵ درصد نسبت به بازه مشابه سال قبل افزایش یافته و به رقم ۲۲.۵ میلیون دستگاه رسیده است. این در حالی است که فروش سالانه ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس با کاهش ۱۵ درصدی، برابر با ۷.۶ میلیون دستگاه اعلام شده است.

علاوه بر این‌ها، ظاهرا فروش نینتندو سوییچ نیز با افت ۱۸ درصدی روبه‎‌رو شده و در طول سال جاری بالغ بر ۱۶.۴ میلیون دستگاه  در سراسر جهان به فروش رسیده است. دقت داشته باشید که این آمار و ارقام توسط منابع رسمی تایید نشده و صرفا از سوی یک گروه آماری مستقل ارائه شده است.

در میان این گفته‌ها، لازم به ذکر است که آقای جیم رایان، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی چند روز پیش در پیامی رسما اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 تا تاریخ نهم دسامبر (۱۸ آذر ماه) به بیش از ۵۰ میلیون دستگاه رسیده و موفقیت بزرگی را برای سونی به ارمغان آورده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments