فروش پلی استیشن 5 از مرز ۴۱.۷ میلیون دستگاه عبور کرد

افزایش فروش

فروش پلی استیشن 5

بر اساس گزارش رسمی شرکت سونی، فروش کنسول پلی استیشن 5 در سراسر جهان از مرز ۴۱.۷ میلیون دستگاه عبور کرده است.

اوایل مرداد ماه بود که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در پیامی ضمن قدردانی از حمایت هوادارها، اعلام کرد که میزان فروش پلی استیشن 5 در سراسر جهان به بیش از ۴۰ میلیون دستگاه رسیده است. حال در تازه‌ترین گزارش، گویا حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه دیگر به خرده‌فروش‌ها ارسال شده است. 

به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش جلسه‌ ارائه‌ گزارش مالی سه ماهه‌ اخیر شرکت سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، آقای جیم رایان، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، در پیامی به طور رسمی اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 از زمان عرضه تا انتهای ماه ژوئن به بیش از ۴۱.۷ میلیون دستگاه رسیده است.

بر این اساس، گفته شده در طول سه ماهه اخیر، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی حدود ۳.۳ میلیون PS5 به فروشگاه‌ها ارسال کرده که این رقم در مقایسه با بازه مشابه سال قبلی، حدود ۹۰۰ هزار بیشتر شده است. در بخش دیگری از این گزارش اشاره شده که شبکه پلی استیشن نتورک حدود ۱۰۸ میلیون نفر کاربر فعال دارد که نسبت به بازه مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی، پنج میلیون افزایش یافته است.

اگر خاطرتان باشد، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در سه ماهه پیشین اعلام کرده بود که بالغ بر ۴۷.۴ میلیون نفر در پلی استیشن پلاس عضو هستند که از این تعداد، حدود ۱۴.۱ میلیون نفر اشتراک‌های اکسترا و پریمیوم را خریداری کرده‌اند. متاسفانه در گزارش سه ماهه اخیر، سونی آمار و ارقام جدیدی در این زمینه ارائه نکرده و طبق معمول باید منتظر خبرهای تکمیلی بمانیم.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که چند وقتی است شایعه‌های مختلفی در رابطه با رونمایی از کنسول جدید پلی استیشن 5 در ماه آگوست (مرداد یا شهریور ماه) به گوش می‌رسد که بر اساس آن‌ها، ظاهرا سونی به‌زودی از مدل اسلیم PS5 به همراه قابلیت درایو دیسک جداشونده پرده برداشته و این دستگاه در اواخر سال جاری جایگزین مدل فعلی خواهد شد. جدا از این مدل، شایعه شده که سونی در حال حاضر روی ساخت کنسول PS5 Pro، مدل قدرتمند و میان نسلی، فعالیت می‌کند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا