میزان فروش پلی استیشن 5 مرز ۴۶ میلیون دستگاه را رد کرد

انتشار اطلاعاتی از عملکرد تجاری اسپایدر من 2

میزان فروش پلی استیشن 5

شرکت ژاپنی سونی در یک گزارش رسمی و طولانی اطلاعات تازه‌ای را از میزان فروش پلی استیشن 5 به اشتراک گذاشته است.

سونی اخیراً گزارشی طولانی را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته که شامل عملکرد مالی بخش‌های مختلفش از سینما و تلویزیون گرفته تا ویدیو گیم می‌شود. طبق متنی که در آن آمده، میزان فروش پلی استیشن 5 تا پایان سپتامبر سال جاری میلادی ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه بوده است. همچنین چشم بادامی‌های در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ موفق شده‌اند ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه بفروشند که ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه بیشتر از مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 طی ۲۴ ساعت ابتدایی عرضه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه فروخت تا عنوان سریعترین فروش یک بازی فرست پارتی در تاریخ پلی استیشن را از آن خود کند؛ رکوردی که قبلاً در اختیار God of War Ragnarok بود. محصول جدید اینسامنیاک گیمز که اوایل اکتبر عرضه شد، موفق شد تا انتهای همان ماه ۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته باشد.

سونی در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ مجموعاً ۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نرم افزار پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 فروخته که این رقم ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه بیشتر از مدت زمان مشابه سال مالی پیشین است. از این مقدار، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه به عناوین فرست پارتی تعلق دارند که کاهش ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نسخه‌ای را نشان می‌دهد. همچنین ۶۷ درصد نرم افزارهای فروخته شده به نسخه‌های دیجیتالی مربوط می‌شوند.

طبق آمارهای رسمی، مجموع فروش ایکس باکس سری اس و سری ایکس تا اواسط سال ۲۰۲۳ میلادی ۲۱ میلیون دستگاه بوده که تقریباً نصف فروش پلی استیشن 5 است. در ضمن، چشم بادامی‌ها هدف گذاری کرده‌اند تا در سال مالی جاری مجموعاً ۲۵ میلیون دستگاه بفروشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا