زمان برگزاری رویداد پلی‌استیشن 5 در سایت توییچ فاش شد

سونی لایو استریم خود را با تاخیر یک هفته‌ای پخش می‌کند

زمان برگزاری جدید رویداد پلی‌استیشن 5 احتمالا لو رفته است

به لطف تبلیغی که چندی پیش در وب سایت توئیچ قرار گرفت، زمان برگزاری جدید رویداد پلی‌استیشن 5 لو رفته است.

مایکروسافت گام‌های بسیاری را برای هر چه بیشتر شناساندن نسل جدید ایکس‌باکس برداشته است. این شرکت لوگوی ایکس‌باکس سری ایکس را معرفی کرد، طراحی و مشخصات سخت‌افزاری آن را به اشتراک گذاشت و رویدادی را با محوریت بازی‌های جدیدترین کنسولش برگزار کرد. در این میان، سونی تنها به اقدامات نه چندان تاثیرگذاری از جمله رونمایی از کنترلر جدیدش تحت عنوان دوال‌سنس و برگزاری یک رویداد تخصصی بسنده کرده است. این شرکت قصد داشت جمعه‌ی گذشته به انتظارها پایان داده و برای نخستین بار یک رویداد با محوریت پلی‌استیشن 5 برگزار کند اما اعتراضات مردم ایالات متحده علیه نژادپرستی باعث شد زمان پخش این لایو استریم به تاخیر بیافتد.

چندی پیش یک تبلیغ روی وب سایت توئیچ قرار گرفت که در صورت صحت داشتن، زمان برگزاری جدید رویداد پلی‌استیشن 5 را فاش می‌کند. با توجه به این تصویر، سونی قصد دارد در ساعت ۰۰:۳۰ بامداد روز جمعه ۲۳ خرداد (مصادف با ۱۱ ژوئن) نخستین رویداد رسمی با محوریت کنسول مدرن خود را برگزار کند. تا به این لحظه، روابط عمومی سونی هیچ واکنشی به فاش شدن زمان برگزاری نشان نداده است. در نتیجه، نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی صحیح یا اشتباه بودن تبلیغ اظهار نظر کرد. در ضمن، این شرکت ژاپنی هرگز صحبتی از برنامه‌های خود برای نخستین رویداد تبلیغاتی پلی‌استیشن 5 به میان نیاورد. با این حال، وب سایت‌های مختلف گزارش‌هایی را به اشتراک گذاشته و ادعا کرده بودند در جریان این لایو استریم خبری از خود کنسول نیست و تنها بازی‌های آن به نمایش درمی‌آیند.

اوایل خرداد ماه بود که یک افسر سفیدپوست شهر مینیاپولیس پای خود را روی گلوی یک فرد سیاهپوست به نام جرج فلوید (George Floyd) گذاشت و باعث مرگ او شد. ضبط ویدیو از این واقعه و انتشار آن در فضای مجازی موجی از اعتراضات را علیه نژادپرستی در این شهر به‌وجود آورد؛ اعتراضاتی که گسترش یافت و راه خود را به دیگر شهرهای ایالات متحده‌ی آمریکا باز کرد. با افزایش شدت اعتراضات، تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌ها و استودیوهای فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی تصمیم گرفتند به منظور همدردی با مردم، برگزاری رویدادهای خود را به تعویق بیاندازند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا