#مهسا_امینی

ویروس کرونا تاثیری بر قیمت و تاریخ عرضه PS5 نمی‌گذارد

سونی اطمینان می‌دهد!

پلی استیشن 5 / PS5

طبق اعلام سونی، گسترش ویروس کرونا تاثیری بر تاریخ و قیمت PS5 نمی‌گذارد و کمبودهای احتمالی بعد از عرضه کنسول، هیچ تفاوتی با پلی استیشن 4 نخواهد داشت.

با توجه به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس سری ایکس و PS5 در اواخر سال جاری میلادی و در بحبوحه گسترش بیماری همه‌گیر کرونا، بسیاری از افزایش قیمت و تاخیر در تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی ابراز نگرانی کردند. از این رو، سونی بار دیگر ادعا کرد که تاریخ عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 برای تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی تعیین شده است و انتظار نمی‌رود گسترش کرونا تاثیری بر برنامه‌های کنونی شرکت بگذارد.

جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن، در گفتوگوی تازه خود با وب‌سایت CNET تایید کرد که هیچ اختلالی در برنامه‌های سونی برای عرضه PS5 در اواخر پاییز امسال وجود ندارد. به نظر می‌رسد، سونی کاملا طبق برنامه‌ریزی پیشین خود پیش می‌رود و تفاوتی میان عرضه‌ی اولیه کنسول نسل نهمی این شرکت خوشنام ژاپنی با پلی استیشن 4 وجود نخواهد داشت.

معمولا عرضه اولیه کنسول‌ها شامل کمبود در موجودی می‌شود، زیرا اغلب تقاضا بیش‌تر از عرضه است. این امر برای کنسول‌های نسل پیشین هم اتفاق افتاده و موضوع تازه‌ای نیست؛ از این رو انتظار می‌رود در زمان عرضه‌ی PS5 نیز شاهد کمبودهایی در موجودی باشیم، اما دلیل این امر کرونا نخواهد بود. رایان ضمن تایید مطابقت کامل برنامه‌های سونی با آنچه در اوایل سال جاری اعلام شد، اضافه کرد که درحالی که ممکن است کمبودهایی از حیث موجودی پلی‌استیشن 5 در فروشگاه‌های سراسر جهان به وجود بیاید، این موضوع هیچگونه تفاوتی با کنسول‌های گذشته‌ی شرکت ندارد، زیرا اغلب به علت تقاضا بالا در ماه‌های ابتدایی عرضه، کنسول‌ها به سختی یافت می‌شوند.

در کنار این موضوع، رایان در مصاحبه‌ی خود با BBC تایید کرد که با اینکه هنوز هیچ قیمتی از سوی سونی برای PS5 اعلام نشده است، روند همه‌گیری ویروس کرونا، تاثیری در تصمیم‌گیری برای قیمت پلی‌استیشن 5 نخواهد گذاشت.

در راستای همین خبر، سونی اعلام کرده است که قصد دارد طی رویدادی در آخر همین هفته، از گیم‌پلی عنواین نسل نهمی روی کنسول پلی‌استیشن 5 رونمایی کند. این مراسم بیشتر از یک ساعت به طول خواهد کشید و تنها بخشی از برنامه‌های شرکت سونی برای PS5 خواهد بود. همچنین انتظار نمی‌رود طی این رویداد از موضوعات مهمی مانند ظاهر کنسول، تاریخ و قیمت دقیق عرضه رونمایی گردد و باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا