هیدئو کوجیما در حال کار روی دو انحصاری بزرگ برای PS5 است؟

همکاری سونی، کونامی و کوجیما؟

هیدئو کوجیما در حال کار روی دو انحصاری بزرگ برای PS5 است؟ مریم خواجوی ۱ ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی جدید کوجیما

اخیرا گزارش جدیدی با ادعای داشتن اطلاعاتی حول محور دو عنوان انحصاری معرفی نشده برای PS5 در فضای مجازی دست به دست می‌شود. گفته می‌شود هیدئو کوجیما، مغز متفکر سری Metal Gear Solid و Death Stranding در ساخت این دو عنوان نقش دارد.

هر چند وقت یک بار با شایعه‌ی جدیدی پیرامون هیدئو کوجیما، یکی از کارگردان‌های شناخته‌ی شده‌ی صنعت ویدیوگیم روبه‌رو می‌شویم. حال بر اساس جدیدترین شایعه، قرار است به زودی از پروژه‌ها‌ی جدید Metal Gear Solid و Silent Hill پرده برداشته شود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پلی‌استیشن و کونامی با هم همکاری داشته و هیدئو کوجیما در توسعه‌ی هر دو پروژه به عنوان کارگردان حضور خواهد داشت.

متاسفانه جزئیات بیش‌تری در مورد چگونگی این اتفاق منتشر نشده است. با این حال طبق این شایعه نباید مدت زمان زیادی را منتظر بمانیم چرا که به زودی از این پروژه‌ها رونمایی خواهد شد.

این اولین باری نیست که شایعاتی مبنی بر همکاری کونامی، پلی‌استیشن و کوجیما برای ساخت عنوان لغو شده‌ی سایلنت هیل منتشر می‌شود. ضمن این‌که اخیرا برخی شایعات از ساخت ریمیک بازی Metal Gear Solid توسط استودیوی Bluepoint خبر می‌دهند. استودیوی بلوپوینت بیش‌تر برای ساخت ریمیک و ریمستر عناوینی همچون سه‌گانه‌ی Demon’s Souls، Uncharted و Shadow of the Colossus شناخته می‌شود. اگر این گمانه‌ها حقیقت داشته باشند بنابراین باید انتظار حضور کوجیما به عنوان مشاور ارشد در این استودیو داشته باشیم.

این شایعات در حالی گسترش یافته‌اند که همین چند وقت پیش صحبت‌هایی مبنی بر همکاری کوجیما و ایکس‌باکس برای ساخت یک عنوان جدید منتشر شده بود. با این حال همکاری همزمان کوجیما با پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بعید به نظر می‌رسد و انتظار می‌رود که یکی از این شایعات یا حتی تمامی آن‌ها صحت نداشته باشند.

جدیدترین ساخته‌ی هیدئو کوجیما یعنی Death Stranding قرار است در تاریخ دوم مهر تحت عنوان Death Stranding: Director’s Cut به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 5 منتشر شود.

به نظر شما کدامیک از این شایعات صحت داشته و کدامیک تنها گمانه‌ای بیش نیستند؟ آیا باز هم شاهد همکاری هیدئو کوجیما و کونامی خواهیم بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا