#مهسا_امینی

تماشا کنید: تاریخ انتشار Ratchet & Clank: Rift Apart سرانجام مشخص شد

این بازی در انحصار پلی‌استیشن 5 است

استودیوی اینسامنیاک گیمز با انتشار یک بیانیه و همچنین یک تریلر ۳۰ ثانیه‌ای، تاریخ انتشار Ratchet & Clank: Rift Apart را اعلام کرد.

در حالی که ساخت ریمستر یا ریمیک عناوین قدیمی به ترندی پرطرفدار در صنعت ویدیو گیم تبدیل شده بود، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی به سراغ اینسامنیاک گیمز رفت، نسخه‌ی ریمیک Ratchet & Clank را توسعه داد و برای دارندگان پلی‌استیشن 4 منتشر کرد. اگرچه سامورایی‌ها اطلاعات دقیقی از میزان فروش به اشتراک نگذاشتند اما گزارش‌های غیررسمی همگی به عملکرد عالی محصول در زمینه‌ی تجاری اشاره داشته‌اند. با در نظر گرفتن موفقیت‌های ریمیک رچت و کلنک، پیش‌بینی می‌شد سونی به ساخت نسخه‌ی جدید فرنچایز تمایل داشته باشد؛ اتفاقی که نهایتا رخ داد.

اینسامنیاک گیمز در جریان رویداد اختصاصی سونی که اواسط ژوئن سال گذشته‌ی میلادی برگزار شد، از Ratchet & Clank: Rift Apart رونمایی کرد که برای پلی‌استیشن 5 توسعه می‌یابد و برخلاف گمانه‌زنی‌ها، خبری از نسخه‌های نسل هشتمی نخواهد بود. این بازی دنباله‌ای برای Ratchet & Clank: Into the Nexus محصول سال ۲۰۱۳ بوده و به گونه‌ای طراحی شده که نه تنها طرفداران قدیمی را راضی نگه دارد، بلکه بتواند نظر کاربران جدید را به خود جلب کند. در ضمن، سازندگان و ناشر طی ماه‌های گذشته سخنی از تاریخ انتشار دقیق به میان نیاورده و تنها گفته بودند سال جاری میلادی به بازار خواهد آمد.

اینسامنیاک گیمز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در وب سایت PlayStation، تاریخ انتشار Ratchet & Clank: Rift Apart را اعلام کرد. بر این اساس، جدیدترین نسخه‌ی رچت و کلنک در تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن) به بازار می‌آید. مطابق انتظار، این بازی پلتفرمر و اکشن سوم شخص در نسخه‌های مختلف عرضه می‌شود. نسخه‌ی عادی ۶۹.۹۹ دلار قیمت داشته و  نسخه‌ی دیلاکس هم با پرداخت ۷۹.۹۹ دلار قابل‌تهیه است. نسخه‌ی دیلاکس جدا از بازی شامل چند زره، ۲۰ عدد راریتانیوم به منظور آپگرید سلاح‌ها، بسته‌ی استیکر، کتاب آرتورک‌ها و موسیقی‌های متن می‌شود.

دکتر نفریوس به ابزاری دست یافته که به وسیله‌ی آن می‌توان به بُعدهای مختلف سفر کرد. آنتاگونیست Ratchet & Clank: Rift Apart از دستگاه مورد نظر استفاده می‌کند تا جهانی را بیابد که در آن همیشه برنده باشد. این اقدام باعث می‌شود نظم موجود در میان بُعدها از بین رفته و جهان در آستانه‌ی فروپاشی قرار بگیرد. در چنین شرایطی، رچت و کلنک باید جلوی دکتر نفریوس را گرفته و شرایط را به حالت قبل بازگردانند. کاربر همچنین در بخش‌هایی از بازی کنترل شخصیتی را به دست می‌گیرد که نژاد مشابهی با رچت دارد، با این تفاوت که مونث است. سازندگان تا به این لحظه اطلاعاتی از نام و سرگذشت او به اشتراک نگذاشته‌اند.

Ratchet & Clank: Rift Apart به‌طور کلی گیم‌پلی‌ای شبیه به نسخه‌های قدیمی رچت و کلنک دارد. با این حال، یک تفاوت میانشان هست که نمی‌توان نادیده گرفت. در Rift Apart مکانیکی وجود دارد که به واسطه‌ی آن می‌توان در لحظه میان جهان‌های مختلف جابجا شد. قرار دادن چنین مکانیکی در گیم‌پلی به لطف سرعت بالای SSD موجود در پلی‌استیشن 5 امکان‌پذیر شده است.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا