1%
  • 0/10

احتمال اجرای بازی‌های PS3 در کنسول پلی استیشن 5

تحقق خواسته‌ها

احتمال اجرای بازی‌های PS3 در کنسول پلی استیشن 5 ۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی PS3 پلی استیشن 5

شواهد امر گویای این موضوع است که سونی در نهایت امکان تجربه بازی های PS3 در کنسول پلی استیشن 5 را فراهم می‌کند.

چیزی در حدود ۱۷ سال از عرضه پلی استیشن 3 به بازار می‌گذرد؛ کنسولی که در دوران خود از نظر فنی فوق‌العاده بود و همه را شگفت‌زده کرد. از پردازنده انقلابی سل و درایو بلوری گرفته تا پشتیبانی از سیستم‌عامل لینوکس و ویژگی‌های ارزشمند دیگر، همگی این کنسول را به بهترین مکان برای تجربه بازی‌ها تبدیل کرده بودند.

به خاطر معماری کاملا متفاوت پلی استیشن 3 نسبت به دیگر پلتفرم‌ها، هیچ یک از بازی‌های این کنسول روی پلتفرم‌های جدیدتر سونی اجرا نمی‌شود و این در حالی است که مجموعه عناوین ارزشمندی برای این کنسول خاطره‌انگیز منتشر شده و هوادارها در طول این سال‌ها خواستار تجربه آن‌ها هستند.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به دنبال رفع این مشکل بوده و چه بسا بعد از بررسی‌ها، احتمالا قابلیت پشتیبانی از نسل هفتم را به کنسول پلی استیشن 5 اضافه می‌کند؛ بدین صورت که گیمرها به راحتی و بدون هیچ شبیه‌سازی می‌توانند بازی های PS3 را روی کنسول مزبور تجربه کنند.

ماجرا از این قرار است که آقای نیک بیکر، یکی از اینسایدرهای معروف و قابل اعتماد صنعت بازی‌ها در قسمت جدید پادکست ایکس باکس ارا خاطرنشان کرده که قابلیت Backward Compatibility برای برخی از بازی های کنسول پلی استیشن 3 در دست ساخت قرار دارد و به لطف آن، کاربرهای پلی استیشن 5 به راحتی می‌توانند این عناوین منتخب را تجربه کنند.

در حال حاضر جزئیاتی از زمان ارائه عمومی این ویژگی در دسترس نیست و با توجه به اظهارات این افشاگر، گویا تمام بازی‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌خواهد کرد. از طرفی، ادعای این اینسایدر هنوز توسط سونی تایید نشده و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای موثق در این زمینه بمانیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments