سرویس اسپارتاکوس سونی به‌زودی معرفی می‌شود

ادغام اشتراک پلی‌استیشن پلاس و ناو برخی از کاربران!

سرویس اسپارتاکوس

بر اساس گزارش‌های اخیر تعدادی از کاربران پلی‌استیشن، به نظر می‌رسد که سرویس اشتراکی اسپارتاکوس در آینده‌ی نزدیک به طور رسمی معرفی خواهد شد.

شکست تلخ مایکروسافت در نسل هشتم باعث شد تا ردموندی‌ها بیش از پیش روی بهبود سرویس ایکس‌باکس لایو متمرکز شوند. در نتیجه‌ی این اقدام‌ها، سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس راه‌اندازی شد که در ادامه به لطف حمایت عالی مایکروسافت و همکاری همه جانبه‌ی اغلب بازی‌سازان کوچک و بزرگ، حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و در حال حاضر به عنوان یکی از برگ برنده‌های ایکس‌باکس در نسل نهم به شمار می‌رود.

این سرویس چیزی در حدود ۲۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که با توجه به تداوم پشتیبانی‌ها، همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد؛ به طوری که نمی‌توان موفقیت بی‌چون و چرای گیم پس را انکار کرد. از این رو، بر اساس شماری از گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که شرکت سونی نیز در راستای رقابت با ردموندی‌ها، چند وقتی است که روی راه‌اندازی سرویس اشتراکی خود با نام رمزی اسپارتاکوس مشغول به کار است.

تا به امروز شایعه‌های متعددی در رابطه با سرویس اشتراکی پلی‌استیشن به گوش رسیده که در تازه‌ترین آن‌ها، تعدادی از کاربران در انجمن‌های معروف گزارش دادند که اشتراک پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن ناو آن‌ها با یکدیگر ادغام شده است. این افراد معتقد هستند که در حال حاضر اشتراک هر دو سرویس مذکور تحت عنوان PlayStation Plus نمایش داده می‌دهد؛ این در حالی است که جدا از امکان استفاده از امکانات پلی‌استیشن پلاس، به پلی‌استیشن ناو نیز دسترسی دارند.

ذکر این نکته مهم است که پیش‌تر اشتراک این دو سرویس به طور جداگانه نمایش داده می‌شد. ماجرا زمانی جالب‌تر هم می‌شود که یکی از کاربران به تازگی سرویس پلی‌استیشن پلاس خود را تمدید کرده و در کمال ناباوری، برای دوره‌ی مشابه در پلی‌استیشن ناو نیز عضو شده است. این گمانه‌زنی‌ها بار دیگر به شایعه‌ی احتمال رونمایی از سرویس پلی‌استیشن اسپارتاکوس دامن زده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، سونی در روزهای آینده به طور رسمی از سرویس اشتراکی خود پرده برخواهد داشت.

به طور کلی، سرویس اشتراکی پلی‌استیشن که این روزها به اسپارتاکوس معروف است، ترکیبی از خدمات پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن ناو بوده که در سطح‌های مختلف فروخته خواهد شد. بر این اساس، شاید گزارش‌های فوق نشان‌دهنده پیاده‌سازی این سرویس در شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک است و یا شاید هم اختلال‌های فنی در فروشگاه شرکت سونی رخ داده است. در هر صورت، علی‌رغم شایعه‌های متعدد مبنی بر معرفی این سرویس در روزها و هفته‌های آینده، لیکن ژاپنی‌ها هنوز واکنشی از خود در قبال این گفته‌ها نشان نداده‌اند و منابع رسمی نیز ادعای فوق را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند.

سرویس اسپارتاکوس

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنم که چندی پیش آقای جف گراب، ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در پیامی اعلام کرد که سرویس اشتراکی اسپارتاکوس در سه سطح مختلف در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. طبق گفته‌ی او، سطح اول این سرویس، پایه یا همان Essential نام دارد که دقیقا امتیاز و مزایای پلی‌استیشن پلاس را دارد. به بیان ساده‌تر، شما با عضویت در این سطح می‌توانید به تجربه‌ی بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها بپردازید و جدا از آن، ماهانه چند اثر ویدیویی رایگان نیز دریافت کنید. قیمت عضویت یک ماهه در این سطح برابر با ۱۰ دلار اعلام شده است.

سطح دوم احتمالا با نام Extra شناخته خواهد شد که در کنار ارائه‌ی خدمات پلی‌استیشن پلاس، کاتالوگ گسترده‌ای از بازی‌های مختلف را تقدیم بازیکنان می‌کند. آن‌طور که اشاره شده، ظاهرا این سرویس نزدیک به ۲۵۰ الی ۳۰۰ بازی گوناگون در خود جا داده که مشابه ایکس‌باکس گیم پس، ماهانه عناوین جدیدی به آن اضافه خواهد شد. ممکن است که کاتالوگ این سطح برگرفته از سرویس پلی‌استیشن ناو باشد. جف گراب معتقد است که اشتراک یک ماهه سطح اکسترا با قیمت ۱۳ دلار فروخته می‌شود.

سومین و آخرین سطح سرویس اشتراکی اسپارتاکوس، به Premium معروف است که شامل امکانات سطوح پایه و اکسترا شده و همزمان با آن‌ها، به مشترکین این امکان را فراهم می‌کند تا به طور آزمایشی بازی‌های جدید را برای مدت محدودی تجربه کنند. عملکرد این سطح بیشتر شبیه به رویکرد EA Play است. ظاهرا  قیمت اشتراک یک ماهه این سرویس برابر با ۱۶ دلار در نظر گرفته شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با راه‌اندازی سرویس اشتراکی اسپارتاکوس پلی‌استیشن چیست؟ به نظر شما، آیا ایده‌ی ادغام پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن ناو می‌تواند گزینه خوبی برای رقابت با ایکس‌باکس گیم پس باشد؟ شما چه انتظارهایی از سرویس اشتراکی سونی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا