#مهسا_امینی

تماشا کنید: اولین نگاه به Project L اسپین آف مبارزه‌ای لیگ آو لجندز

سازندگان تمرکز ویژه‌ای روی کاهش پینگ دارند

استودیو آمریکایی رایت گیمز ساعاتی قبل اولین ویدیو گیم پلی Project L را در کانال یوتیوب خود قرار داد که تماشایش بیش از ۶ دقیقه طول می‌کشد.

وقتی پای بازی‌های رایگان به بحث باز می‌شود، ذهن‌ها به سمت بازی‌های بتل رویال مانند Apex Legends یا Call of Duty Warzone می‌رود اما واقعیت این است که بازی‌های دیگری هم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از بازی‌ها، League of Legends است که در سال ۲۰۰۹ میلادی عرضه شد و به لطف پشتیبانی عالی، همچنان طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. طبق آمارها، ۱۵۰ میلیون نفر در بازی مزبور حساب کاربری ساخته‌اند که از این تعداد بیش از ۱۱۷ میلیون نفرشان فعالیت ماهانه دارند. با در نظر گرفتن این موارد، منطقی است که استودیو آمریکایی تمرکز خود را تنها روی پشتیبانی نگذاشته و برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای گسترش جهان داستانی لیگ آو لجندز داشته باشد.

رایت گیمز در سال ۲۰۱۹ میلادی از اسپین آف جدید League of Legends رونمایی کرد که Project L نام داشته و تجربه‌ای مبارزه‌ای را بر بستر لیگ آو لجندز ارائه می‌دهد. پس از معرفی اولیه، کاربران فضای مجازی گمان می‌کردند استودیو آمریکایی در آینده جزئیات بیشتری را به اشتراک می‌گذارد اما توسعه‌دهندگان بازی ترجیح دادند سکوت اختیار کرده و صحبتی از بازی در دست ساختشان به میان نیاورند؛ سکوتی که پس از حدودا دو سال بالاخره شکسته شده است.

اولین ویدیو گیم پلی Project L ساعاتی قبل در کانال یوتیوب رایت گیمز قرار گرفته است. این ویدیو بیش از ۶ دقیقه زمان داشته و در ابتدای آن با تام کنون (Tom Cannon) و تونی کنون (Tony Cannon) ملاقات می‌کنیم که از اعضای تیم توسعه هستند. تام تاکید دارد از زمان معرفی پروژه تاکنون پیشرفت‌ زیادی صورت گرفته اما همچنان با رسیدن به مرحله‌ای که بازی آماده انتشار باشد، فاصله بسیاری دارند. سپس نوبت به تونی می‌رسد. او می‌گوید از همان ابتدا به دنبال ساخت یک بازی مبارزه‌ای بوده‌اند، با این حال مسیرهای متعددی مقابلشان قرار داشت. پس از بررسی‌های مختلف، سرانجام توانستند مسیر مورد نظر را انتخاب کنند تا پروژه را بر پایه آن پیش ببرند. با اتمام صحبت‌ها، تمرکز ویدیو روی نمایش گیم پلی قرار می‌گیرد.

کاربر در Project L تیمی متشکل از دو کاراکتر ساخته و سپس وارد مبارزه می‌شود. او در هر لحظه از رقابت می‌تواند کاراکتر اول را کنار گذاشته و با کاراکتر دوم به مقابله با رقیب بپردازد. پس از اینکه آشنایی اولیه با گیم پلی به انتها رسید، نوبت به داریس و اجرای انواع حرکاتش می‌رسد. طبق توضیحاتی که سازندگان ارائه داده‌اند، هدف اصلی این بوده که کاراکترها از حرکات مشهورشان حین مبارزات بهره ببرند. در انتهای ویدیو، تونی کنون به یک موضوع بسیار مهم می‌پردازد: سرورها. از آنجایی که اسپین آف جدید League of Legends یک بازی چندنفره است، برای آن از تکنولوژی‌های موجود مانند RiotDirect بهره برده‌ شده تا پینگ به کمترین میزان ممکن رسیده و کاربر با مشکلی در این زمینه مواجه نشود. بد نیست بدانید تکنولوژی مزبور هم اکنون در لیگ آو لجندز و Valorant مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هسته اصلی گیم پلی Project L طراحی و آماده شده اما موارد مهم دیگری مانند توسعه سیستم رتبه‌بندی و ساخت استیج‌های بیشتر باقی مانده است. رایت گیمز همچنین وعده داده سال آینده میلادی دو بار به سراغ این بازی آمده و اطلاعاتی را از روند توسعه به اشتراک می‌گذارد. در ضمن، تاریخ انتشار مشخص نبوده اما سازندگان تاکید کرده‌اند طرفداران منتظر عرضه اسپین آف لیگ آو لجندز در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ میلادی نباشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا